Pościel do sypialni

Jak dobrać właściwą pościel do sypialni ?

Len, flanela, bawełna, egipska bawełna, satyna… łatwo jest się zgubić w morzu pościeli. Łatwo też dać się nabrać na zakup pościeli, która nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci nawigować w kierunku najlepszego, możliwego zakupu. Zanim dokonasz zakupu musisz wziąć pod uwagę porę roku, temperaturę w swojej sypialni i temperaturę własnego ciała w nocy. Te czynniki odgrywają ogromną rolę w tym, czy Twoja nowa pościel pomoże Ci się wyspać.

Pościel do sypialni

SEZON

Tak jak potrzebujemy ubrań z lżejszych tkanin w lecie, potrzebujemy lżejszej pościeli na lato. Ale nie każda lekka tkanina będzie odpowiednia. Panuje zgoda co do tego, że oddychający materiał naturalny – bawełna, len, bambus – sprawi, że w nocy będzie Ci chłodniej. Natomiast wełna i materiały syntetyczne będą utrzymywać ciepło.

TEMPERATURA CIAŁA

Oprócz pory roku, powinieneś wziąć pod uwagę temperaturę swojego ciała. Temperatura naszego ciała spada, gdy jesteśmy śpiący, więc utrzymując chłód szybciej zasypiamy. Najłatwiejszym sposobem na utrzymanie chłodu jest zainwestowanie w dobrą pościel do sypialni. Jeśli zawsze jest Ci chłodno, flanelowa pościel zapewni Ci ciepło. Ale jeśli jest Ci ciepło, rozważ tkaniny z oddychającego naturalnego materiału, takie jak np. popelina.

IDEALNE DOPASOWANIE

Kiedy już wiesz, na jaki sezon robisz zakupy i czy jest Ci gorąco, czy nie, czas zdecydować się na tkaninę. Poniżej przedstawiamy kilka materiałów, które warto rozważyć podczas zakupów pościeli.

posciel do sypialni2

Len jest tkaniną zrobioną z włókien rośliny lnu. Ja jest chłodny i miły w dotyku. Pościel lub ubrania wykonane z tej tkaniny mogą wchłonąć do 20% wilgoci, zanim będą odczuwalnie wilgotne. Zazwyczaj miesza się zarówno bawełnę, jak i len, aby uzyskać bardziej miękką i gładką powierzchnię dla Twojego komfortu.

Satyna bawełniana jest błyszcząca i miękka dzięki splotowi i nie zbija się. Chociaż satyna jest lekka, to ma tendencję do izolowania i zatrzymywania ciepła, ponieważ przylega do ciała.

Bawełna egipska jest również chłodna i krucha, ale o gładszym i delikatniejszym wykończeniu. Dłuższe włókna tworzą delikatną, miękką i mocniejszą bawełnę w porównaniu z innymi rodzajami bawełny. To daje produktowi słynną miękkość i ekskluzywność.

Flanelowa pościel posiada miękką, rozmytą powierzchnię ponieważ tkanina jest szczotkowana. To, co czyni pościele flanelowe wyjątkowymi, to fakt, że są one wykonane w 100% z bawełny, a zarówno tkanina, jak i przędza są szczotkowane. To sprawia, że pościel staje się ekstra miękką i nieswędzącą tkaniną. Jeśli zawsze jest Ci zimno, ta pościel jest dla Ciebie.

Popelina to gładka tkanina. Jest łatwa w praniu, suszeniu, prasowaniu i nie marszczy się. Popelina to popularna tkanina na formalne i delikatniejsze koszule noszone do pracy i na specjalne okazje. Właściwości tej pościeli – kruchość i chłód – czynią ją idealną dla spoconego śpiocha.

Batyst jest podobny do popeliny pod względem sposobu wykonania. Różnica polega na tym, że ma ona wizualny efekt melanżu dzięki białemu wątkowi i kolorowej osnowie przędzy użytej do jej utkania.

Perkal jest średniej wagi, gęsto tkaną tkaniną o matowym wykończeniu. Jest krucha i chłodna, a mimo dużej liczby nitek świetnie oddycha. Dzieje się tak, ponieważ przędza użyta do jej produkcji jest cienka. Perkal to doskonała jakość, ponieważ łatwo się ją pierze, suszy i pielęgnuje, jest również bardzo trwała.

Denim to tkanina kojarzona raczej z dżinsami, które nosimy, niż z pościelą. W przeciwieństwie do denimu używanego do produkcji naszych dżinsów, pościel denimowa jest tworzona przy użyciu cieńszej przędzy. To sprawia, że jest to trwała, ale miękka pościel idealna do sypialni. Pościel z denimu ma jednak te same właściwości co denim w Twoich dżinsach – pięknie się starzeje.

Mamy nadzieję, że choć troszkę wyjaśniliśmy tajniki pościeli do sypialni. Śpij spokojnie i nie daj się ugryźć pościeli!

Pościel do sypialni
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria pościeli

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany