Dekoracja domu

Jak udekorować dom na ślub i wesele?

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenia w życiu każdej Młodej Pary. Głównym miejscem, gdzie skupia się całość uroczystości są oczywiście Kościół oraz dom weselny bądź inne miejsce przeznaczone na weselną zabawę, dlatego to właśnie na nich skupiamy zwykle swoją uwagę w kwestii różnego rodzaju dekoracji. Natomiast planując wesele warto zadbać również o odpowiednie dekoracje ślubne domu. Ładnie i gustownie przystrojone mieszkanie z pewnością spodoba się gościom oraz będzie lepiej prezentować się na zdjęciach. Tym bardziej, że wcale nie musisz wydawać kroci, by było pięknie i elegancko.

Dekoracja domu na czas ślubu i wesela jest także ważna, bowiem zazwyczaj jest to miejsce, gdzie dokonywane są tradycyjne oczepiny Pani Młodej, tu także wita się przybyłych gości oraz odbywa się błogosławieństwo nowożeńców przez rodziców. Nie zapomnijmy więc o ładnych dekoracjach domu, bowiem dla większości osób będzie to miejsce, gdzie liczyć się będzie pierwsze wrażenie. Spraw, by było ono jak najbardziej pozytywne i zapamiętane na długo. Szczegóły bowiem mają znaczenie.

Dekoracje domu na ślub i wesele

Z pewnością zastanawiasz się, które pomieszczenia należy przystroić a tym samym podkreślić ich uroczysty charakter. Pomyślmy więc, w które miejsca zaprosisz swoich gości, gdzie odbędzie się błogosławieństwo, powitanie czy poczęstunek. Jeśli natomiast goście po weselu nocują w domu, warto pamiętać o skromnej ale charakterystycznej dekoracji sypialni dla gości oraz wystroju łazienki.

jak udekorowac dom na slub i wesele 1

Wiklinowe dekoracje weselne

Nie muszą to być wcale wyjątkowo ozdobne i drogie dekoracje, wystarczą ozdobne wiklinowe wianki – wiklinowe obręcze bądź też wiklinowe serca, przyozdobione kolorową wstążką bądź żywymi lub sztucznymi kwiatkami. Możemy je zawiesić na tasiemce- chociażby na drzwiach lub postawić na stole czy szafce nocnej. To naprawdę gustowna ozdoba, którą będziemy mogli wykorzystać także w innym celu. Wiklina jest bowiem niezwykle uniwersalnym, a do tego eleganckim i tanim materiałem, pozwalającym na stworzenie mnóstwa różnorakich dekoracji. Co więcej, wiklinowe obręcze możemy zastąpić sercami z wikliny, dostępnymi w różnych kolorach.

Kolejnym pomysłem na gustowną, trwałą i łatwą do własnoręcznego przygotowania dekoracją domu a nawet ogrodu na ślub i wesele są wiklinowe kosze pełne żywych kwiatów. Któż z nas nie kocha kwiatów? Co więcej, ślub i wesele nie mogą się bez nich obyć, natomiast dużą zaletą jest to, iż kwiaty oraz ich różnorodność sprawiają, że możliwe jest dobranie kwiatów w zależności od własnych upodobań, bądź dopasowując je także do innych dekoracji i elementów wesela.

Jak przygotować takie kosze? Przede wszystkim musimy się w nie zaopatrzyć, najlepiej kupując u lokalnego sprzedawcy, gdzie wiklinowe cuda stanowią duży wybór- zwykle kosze to podstawowy produkt dostępny u wikliniarzy, którzy posiadają je w wielu wzorach, rozmiarach, kolorach, kształtach. Możemy więc wybrać taki, który najbardziej spełni nasze oczekiwania. Co więcej, takie kosze będziemy mogli śmiało wykorzystać w przyszłości do innych celów, na przykład wybierając się na zakupy. Gdy już wybierzemy kosze, następnie musimy podjąć decyzję odnośnie wyboru rodzaju kwiatów. Najlepiej, gdy obierzemy sobie jakiś motyw przewodni i według niego zostaną przygotowane wszystkie dekoracje ślubne, zarówno Kościoła, samochodu, sali weselnej, domu i ogrodu. Kwiaty możemy na przykład obrać według parametru kolorystyki- na przykład klasyczne białe, czerwone bądź unikatowe różowe czy żółte. Gdy już wypełnimy kosze wiklinowe kompozycjami kwiatowymi- mogą to być kwiaty wbijane w gąbkę florystyczną bądź jedynie położone w koszu, możemy dodatkowo ozdobić kosze dobraną do całości wstążką.

Tak przygotowane, gustowne, kwiatowe kosze wystarczy już tylko ustawić w newralgicznych miejscach tak, by cieszyły oko i stanowiły piękne tło do zdjęć.

Organizując ślub i wesele warto zadbać o odpowiednie dekoracje swojego domu. Takie szczegóły bowiem mają duże znaczenie i z pewnością na długo zapadną w pamięć zarówno Tobie, jak i Twoim gościom. Wiklina jest natomiast materiałem, który doskonale się do tego nadaje.

Jak udekorować dom na ślub i wesele ?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria Projektów domów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany