Biurowe kontenery

Kontener jako biuro ?

We współczesnym świecie coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu, jeśli tylko ma taką możliwość. Przy tak wielu osobach w pełni korzystających z Internetu i prowadzących firmy online, ma to sens na wielu poziomach. Jednym z innowacyjnych sposobów na stworzenie domowego biura dość tanio, które jest oddzielone od reszty domu jest zbudowanie biura z kontenerów morskich. Jest to szybkie do zrobienia i bardzo opłacalne, ponieważ większość konstrukcji jest już na miejscu, a kontener wymaga tylko kilku modyfikacji. Dowiedz się, dlaczego kontenery morskie są wiodącym sposobem na przestrzeń biurową dla pracy w domu przedsiębiorców.

Praca w domu ma kilka zalet, należą do nich:

  • Zostaje więcej czasu, aby spędzić z rodziną
  • Lepsza równowaga między pracą a życiem prywatnym
  • Większa swoboda
  • Oprócz tych korzyści, domowe biuro zmniejsza również nakłady finansowe wymagane do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ponieważ zapewnia przestrzeń roboczą za niewielką cenę

W większości domów, jednak, przestrzeń jest na wagę złota, co oznacza, że znalezienie miejsca na założenie małego biura domowego – nie mówiąc już o przestronnym – jest w pewnym sensie mrzonką.

Ale nawet jeśli wolny pokój jest dostępny, czasami nie jest możliwe przekształcenie go w biuro z tego czy innego powodu. Nie rozpaczaj jednak, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na swojej posesji, to może być rozwiązanie, które pozwoli Ci mieć swoje wymarzone biuro.

OD STALOWEGO PUDŁA DO DOMOWEGO BIURA

przyszłe kontenery biurowe
Źródło obrazka: https://pixabay.com/pl/photos/biznesu-kontenery-opakowanie-wyw%C3%B3z-1845350/

Wynaleziony ponad pięć dekad temu, kontener morski ISO zrewolucjonizował sposób, w jaki przemieszczamy ładunki. Ale mimo że kontenery są niezwykle ważne dla transportu morskiego, stają się problemem, gdy tylko dostarczą ładunek, który przewoziły, ponieważ transport do portu pochodzenia jest kosztowny.

Ze względu na wysokie koszty relokacji importerzy decydują się na zakup nowych kontenerów, zamiast ponownie wykorzystywać stare, co stwarza problem: nadwyżki kontenerów leżących bezużytecznie na placach. Te „bezużyteczne” stalowe skrzynie stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto stara się wygospodarować niedrogą przestrzeń. Wystarczy kilka modyfikacji, aby przekształcić kontener transportowy w wygodne, funkcjonujące biuro domowe.

Koncepcja przekształcania kontenerów transportowych w schronienia o różnym przeznaczeniu nie jest nowa. Ludzie przetwarzają te stalowe skrzynie od czasu ich powstania. Jednak dopiero w ostatnim czasie (napędzanym przez rosnący handel światowy i zwiększoną świadomość ekologiczną) trend ten nabrał tempa. Kontenery od dawna wykorzystywane są przez wojsko do budowy szpitali i mobilnych biur. Używa się ich również w strefach dotkniętych klęskami żywiołowymi jako schronienia i kliniki.

KONTENEROWE BIURO NA MIEJSCU

Dla osób poszukujących tymczasowej przestrzeni biurowej, które nie chcą budować stałych pomieszczeń do użytku na placach budowy, kontenery morskie stanowią również doskonałe rozwiązanie. Kontenery stanowią niedrogie i wygodne rozwiązanie przestrzeni biurowej na placach budowy, w kopalniach i innych tymczasowych miejscach pracy.

Biura w kontenerach cargo mogą być instalowane w dowolnym miejscu, niezależnie od ukształtowania terenu. Ten rodzaj biur łączy w sobie wytrzymałość, bezpieczeństwo i przenośność kontenera morskiego ze wszystkimi wygodami i udogodnieniami zwykłego biura.

CECHY, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE KONTENERY MORSKIE SĄ IDEALNE DO BUDOWY BIURA

Istnieje kilka cech, które sprawiają, że kontenery morskie są dobrym materiałem do budowy biur. Są to:

Wytrzymałość. Kontenery ładunkowe są wykonane tak, aby wytrzymać trudne warunki morskie. Ich wrodzona wytrzymałość sprawia, że są idealne do modyfikacji, ponieważ nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych prac, aby je zabezpieczyć.

Mobilność. Infrastruktura do przemieszczania kontenerów transportowych jest łatwo dostępna, co sprawia, że przenoszenie konstrukcji kontenerowej z jednej lokalizacji do drugiej jest łatwe i niedrogie.

Możliwość sztaplowania. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, ale nie ma go wystarczająco dużo, aby zmieścić więcej niż jeden kontener, możesz ustawić kilka kontenerów w stos, aby stworzyć wielopiętrową konstrukcję.

Przystępność cenowa. Nabycie nowego lub używanego kontenera do budowy jest tańsze niż budowa biura przy użyciu tradycyjnych materiałów.

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO KONTENERA

Może to wyglądać dość prosto, ale istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kontenera morskiego do przekształcenia w biuro. Należą do nich:

Rozmiar. Rozmiar kontenera, który kupisz będzie zależał od ilości miejsca w biurze, którego potrzebujesz i przestrzeni dostępnej dla biura. Dostępne są również rozmiary niestandardowe.

Nowy lub używany kontener. Używany kontener jest tańszy niż nowy, ale nowy będzie w nieskazitelnym stanie.

Cena. Zapasy kontenerów i ceny zmieniają się sezonowo, dlatego w celu uzyskania najlepszej oferty należy skontaktować się z różnymi dostawcami.

Opłaty za dostawę. W zależności od lokalizacji, dostawa kontenera może być wliczona w cenę lub płatna osobno. Zapytaj przed zakupem.

Cechy kontenera morskiego. Niektóre kontenery morskie mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak stojaki, rampy lub wentylacja, które mogą pomóc w zmniejszeniu kosztów przebudowy.

MODYFIKACJE

Niektóre z modyfikacji, które trzeba zainstalować w kontenerze morskim, aby przekształcić go w funkcjonalne biuro obejmują:

  • Drzwi i okna
  • Izolacja
  • Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja
  • Okablowanie, oświetlenie i elektryka, tj. światła, gniazdka, telefon i internet
  • Podłogi

ODNOWIENIE UŻYWANEGO KONTENERA NA POTRZEBY BIUROWE

Samodzielne odnowienie używanego kontenera w celu wykorzystania go do celów biurowych nie jest tak proste, jak wielu osobom może się wydawać. Po pierwsze, może trzeba zastosować świeżą farbę do wnętrza, aby ukryć zadrapania i wgniecenia obecne w starym kontenerze, aby Twoje biuro wygląda nowe i atrakcyjne. Być może trzeba będzie przygotować, zagruntować, a następnie pomalować zewnętrzną część kontenera. Jeśli są jakieś uszkodzenia takie jak dziury, wgniecenia lub zadrapania, trzeba będzie je naprawić.

MONTAŻ DRZWI I OKIEN

Tak jak każde inne biuro, kontener musi być wyposażony w drzwi i okna, aby ułatwić wentylację i zwiększyć oświetlenie wewnątrz kontenera. Standardowe kontenery morskie zazwyczaj wyposażone są w zamykane podwójne drzwi wahadłowe na każdym końcu kontenera. Podwójne drzwi mogą być idealne, jeśli jesteś osobą, która lubi wszechstronność i elastyczność.

ZALETY KORZYSTANIA Z BIUR KONTENEROWYCH

Są przenośne: Biura z kontenerów wysyłkowych mogą być przenoszone do dowolnego miejsca wygodnie. Są łatwe do zainstalowania i usunięcia. Kontenery na miejscu są świetne dla architektów, kierowników projektów, regionalnych kierowników sprzedaży i każdego innego właściciela, którego praca nie jest ograniczona do jednego miejsca. Ponieważ można je łatwo przenosić, nadają się do użytku w dowolnym miejscu o każdej porze roku. Można je szybko zamontować i jeszcze łatwiej zdemontować.

Mogą być dostosowane do potrzeb klienta: Kontenery biurowe można modyfikować, aby dopasować je do własnych potrzeb. System oświetlenia, drzwi, podłogi, meble i inne rzeczy mogą być zainstalowane w zależności od potrzeb. Inne rzeczy, takie jak systemy klimatyzacji mogą być również zainstalowane, jeśli ich potrzebujesz.

Są przestronne: Jest wystarczająco dużo miejsca na meble biurowe, drukarki i inny sprzęt biurowy. Wystarczy pamiętać, aby wybrać dobrej jakości, trwałe i bezpieczne kontenery i pamiętaj, że można połączyć kontenery, aby utworzyć większe struktury biurowe, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać dodatkową przestrzeń.

Ogólnie rzecz biorąc, wykonawcy, inżynierowie i inni profesjonaliści polecają wykorzystanie kontenerów morskich jako trwałe, przenośne i wszechstronne biura, które mogą być używane w różnych miejscach. Jest to forma mobilnego biura, co oznacza, że możesz przenieść swoje biuro, kiedy tylko potrzebujesz.

Kontenery biurowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria Projektów domów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany