Rolety do mieszkania

Dlaczego warto wybrać rolety do swojego mieszkania?

Każdy z nas ceni sobie swoją prywatność. W dobie mieszkań budowanych bardzo blisko siebie szukane są rozwiązania, by oddzielić się trochę od sąsiadów. Za dnia nie jest to aż tak konieczne za to wieczorową porą czy w nocy owszem, gdyż widać każdy wykonany ruch w domu. Brak swobodnego poruszania się po własnym domu powoduje duży dyskomfort i uczucie ciągłego obserwowania. Oprócz osłony przed spojrzeniami sąsiadów poszukiwane są także sposoby na ochronę pomieszczeń przed nadmiernym światłem słonecznym, czy po prostu dopełnienie wystroju wnętrza. Dla każdej z tych sytuacji istnieje proste rozwiązanie – rolety. To dzięki nim Twoje poczucie bezpieczeństwa wzrośnie, a pomieszczenie nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Jakie więc wybrać rolety do domu? Czy rolety na wymiar to dobre rozwiązanie? W tym poradniku znajdziesz istotne informacje na temat rolet do domu. Zachęcam do czytania!

roleta podkreślająca wnętrze

Rodzaje rolet

Na rynku istnieje wiele rodzajów rolet, jak więc wybrać te najlepsze do swojego domu. Żeby wybór był trochę łatwiejszy należy zapoznać się z głównymi właściwościami poszczególnych rolet.

Rolety dzień i noc

To bardzo popularny rodzaj rolet wybierany do prywatnych mieszkań. Jest to świetny produkt sprawdzający się w każdym pomieszczenia. Rolety dzień i noc dają efektowny wygląd zarówno z wewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Dzięki wykonaniu z pasków tkanin zaciemniających i transparentnych swobodnie można regulować przepływ światła.

Rolety dzień i noc to przede wszystkim:

 • bogata kolorystyka,
 • różnorodność montażu,
 • możliwość dopasowania do każdego okna,
 • dopasowanie do wszystkich stylów wnętrzarskich.
roleta dzien noc na ramie okna

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to połączenie klasycznych rolet tkaninowych z zasłonami. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy niebanalną ozdobę okna, która jednocześnie jest świetnym zabezpieczeniem przed nadmierną emisją światła oraz ochroną przed wzrokiem sąsiadów. Te rolety okienne uszyte są z tkanin, które przy pociągnięciu za sznurek zachodzą na siebie tworząc estetyczne fale. Regulacja dopływu światła jest tylko możliwa poprzez poruszanie nimi góra -dół (przeciwnie jak rolety dzień i noc, gdzie regulacja może odbywać się bez podnoszenia rolet).

Rolety rzymskie to:

 • możliwość bezinwazyjnego montażu,
 • bogactwo wzorów i kolorów,
 • brak problemów w pielęgnacji.

Rolety dachowe

Dzięki nim swobodnie można regulować dopływ światła na poddaszu. Chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się oraz dadzą uczucie komfortu wieczorową porą. Wewnętrzne rolety dachowe montowane są ze specjalnym mechanizmem sprężynowym, którego zadaniem jest ciągłe napinanie materiału.

Rolety dachowe są:

 • montowane bezinwazyjnie na ramie okna,
 • bardzo łatwe w użyciu,
 • dedykowane na okna dachowe.

Rolety wolnowiszące

Inaczej nazywane roletami klasycznymi. To bardzo popularny i bardzo często używany rodzaj rolet. Rolety klasyczne montowane są przeważnie do sufitu lub bezpośrednio do ściany nad oknem. Takie rozwiązanie szczególnie polecane na duże okna, gdzie zasłonięte mają być także wnęki okienne.

Rolety wolnowiszące to przede wszystkim:

 • niska cena,
 • prosty montaż do sufitu lub ściany,
 • możliwość wykonania większych rozmiarów,
 • trwałość konstrukcji.

Rolety w kasecie

Ten rodzaj rolet przeznaczony jest do montażu na ramie okna. W wyjątkowych sytuacjach ich montaż możliwy jest na ścianie nad oknem. Rolety w kasecie wykonane są z tkaniny i dwóch prowadnic, które utrzymują materiał przy sobie. Rolety w kasecie są idealnie dopasowane do okna, przez co nie powodują prześwitów. Zastosowana kaseta (wykonana z aluminium lub PCV) chroni materiał przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Rolety w kasecie to przede wszystkim:

 • szeroki wybór tkanin,
 • kaseta chroniąca materiał – ograniczająca działanie czynników atmosferycznych,
 • możliwość całkowitego zwinięcia rolety,
 • wysoka funkcjonalność.

Bez względu na wybrany rodzaj rolet można zyskać komfort w swoim domu. Fajną opcją jest także udanie się do sklepu zajmującego się produkcją rolet, gdzie można sprawdzić mechanizm działania, rodzaj materiału czy po prostu jak wygląda dana roleta. W mieście Kraków, rolety na wymiar produkuje wiele firm, dlatego też nie zwlekaj z ich odwiedzeniem i sprawdź poszczególne systemy i rodzaje rolet i wybierz te najbardziej pasujące do Twoich wymagań. 

montaż - roleta dzień noc

Rolety na wymiar czy warto?

Dużym zainteresowaniem cieszą się właśnie rolety na wymiar. Dzięki wykonaniu pomiarów na każdym oknie mamy pewność idealnego dopasowania bez względu na wybrany rodzaj rolet. Rolety na wymiar szczególnie polecane są na nietypowe okna, gdzie dobranie już gotowych rolet jest bardzo trudne. Rolety na wymiar sprawdzają się także do okien dachowych (dzień i noc, w kasecie, rzymskie) bez perfekcyjnego dopasowania nie będą spełniały swojej funkcji, będą odstawać od ściany czy okna i ciągle się przesuwać. Dlatego też warto zainwestować i zlecić pomiary okien w domu. Rolety na wymiar z powodzeniem będą alternatywą dla zasłon czy firany.

Rolety wewnętrzne i ich właściwości

Rolety wewnętrzne spełniają wiele funkcji w naszych domach. Różnorodność modeli rolet daje ogromną ilość możliwości aranżacji i ozdoby wnętrza.

Zalety rolet:

 • możliwość montażu bezinwazyjnego (na ramę okienną) lub do ściany czy sufitu (mini rolety),
 • osłona przed słońcem w upalne dni,
 • ochrona przed wzrokiem przechodniów,
 • możliwość zastąpienia zasłon,
 • idealna aranżacja wnętrza – różnorodne modele dają możliwość dobrania koloru, stylu rolet do pomieszczenia,
 • pasują do kuchni, salonu, łazienki i sypialni,
 • możliwość zakupu rolet na wymiar.
roleta wolnowisząca na wymiar

Podsumowanie

Rolety (dzień noc, rzymskie, wolnowiszące, w kasecie) tak samo, jak żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe, żaluzje pionowe, plisy są praktyczną i nieodzownym elementem dekoracji okiennej. Z powodzeniem pasują do każdego wnętrza pięknie je zdobiąc i dodając charakteru. Dzięki roletom można swobodnie regulować dopływ światła słonecznego lub zadbać o intymność w domu. Różnorodność wariantów, materiałów i możliwości montażu sprawia, że z powodzeniem można znaleźć te idealne rolety do swojego domu. 

Dlaczego Warto Wybrać Rolety Do Swojego Mieszkania?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria rolet okiennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany