Oświetlenie schodowe

Oświetlenie schodów – ponadczasowy hit

Wybierając schody do mieszkania należy myśleć nie tylko o bezpiecznej konstrukcji, ale również o odpowiednim oświetleniu. Właściwe światło na schodach pozwoli na łatwiejsze użytkowanie z klatki schodowej w godzinach nocnych.

Gwarancja bezpiecznego poruszania się po zmroku

Oswietlenie schodow ponadczasowy hit

Oświetlenie schodowe pełni bardzo ważną funkcję w mieszkaniu, ponieważ zapewnienie odpowiedniej widoczności stopni gwarantuje bezpieczne poruszanie się po zmroku. Jeśli schody są nieodpowiednio oświetlone nie jest trudno o potknięcie. Oprawy schodowe LED dają możliwość prawidłowego oświetlenia schodów. Niewielki rozmiar oświetlenia pozwala na perfekcyjne zamontowanie go w każdym miejscu. Decydując się na oświetlenie schodów należy uwzględnić poziom natężenia światła, który powinien być znacząco niższy niż w innych pomieszczeniach. Wybór niższego poziomu natężenia gwarantuje, że podczas nocnego spaceru po klatce schodowej światło nie będzie oślepiało osób poruszających się po nich. Warto zaznaczyć, że mocne oświetlenie nocą jest niezwykle nieprzyjemne. Jednak oświetlenie schodów nie ma jedynie zastosowania w godzinach nocnych, warto również stosować je w przypadku klatki schodowej do której nie docierają promienie słoneczne. Oświetlenie niesamowicie wpływa na estetykę schodów, a do tego jest energooszczędne.

Barwa ciepła czy zimna – ważne natężenie światła

Światła LED gwarantują niski pobór mocy, a więc rachunki za prąd nie ulegają znaczących zmianom. Jednak jaką barwę oświetlenia najlepiej wybrać? Temperaturą barwowa jaka najlepiej sprawdza się w przypadku klatki schodowej jest światło ciepłe, które nie wpływa na postrzeganie otoczenia przez ludzki wzrok. Dodatkowo nie oślepia i daje wnętrzu przytulny charakter. Światło zimne delikatnie zniekształca barwę oglądanych przedmiotów. Warto podkreślić, że dużą rolę w wyborze barwy światła LED odgrywa również kolor schodów. W przypadku schodów drewnianych najlepiej zdecydować się na barwę ciepłą, a schodów z kamienia na zimną. Dodatkowym atutem oświetlenia schodowego jest schodowy sterownik ruchu, który gwarantuje ułatwienie w codziennym użytkowaniu. Wbudowany czujnik podczas wejścia na pierwszy schodek automatycznie zapala światło na klatce schodowej, a po zejściu wyłącza je.

Montaż oświetlenia schodowego

Podłączenie oświetlenia schodów jest niezwykle proste, ale oczywiście dla osoby, która wcześniej miała jakąkolwiek styczność z tego rodzaju pracą. Warto zadbać o to, aby oświetlenie było indywidualnie dobrane do preferencji klienta i możliwości jakie dają schody. Oświetlenie schodów LED daje niesamowite możliwości dokładnego dopasowania do klatki schodowej. Dzięki możliwości spersonalizowanego zaprogramowania jeden i ten sam model taśm LED może wyglądać inaczej na różnych klatkach schodowych. Zamontowanie instalacji świetlnej nie wymaga zbędnego remontu. Jednak warto pamiętać, że zamontowanie opraw na wszystkich stopniach nie gwarantuje nam końcowego efektu. Następnie należy zadbać o odpowiednie podłączenie sterownika i czujników ruchu. Dzięki możliwości szybkiego montażu już tego samego dnia można cieszyć się niesamowitym oświetleniem LED schodów, które dodaje wnętrzu cudownego uroku. Zestaw oświetleniowy składa się z wszystkich niezbędnych elementów, a także instrukcji, która krok po kroku wyjaśnia proces montażu oświetlenia schodów.

Obecnie oświetlenie schodów cieszy się niezwykłą popularnością. Niewielkie zmiany na klatce schodowej mogą wprowadzić wielkie zmiany we wnętrzu mieszkania. Jednak warto dokładnie zastanowić się nad wyborem dobrych jakościowo rozwiązań, by nie zainwestować w produkty, które znacząco ograniczają intensywność świecenia.

Oświetlenie schodów
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria schodów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany