Kanapa młodzieżowa

Wszystko, co musisz wiedzieć o kanapie młodzieżowej

Kanapa młodzieżowa powinna spełniać wszelkie potrzeby użytkującego ją nastolatka. Poza oczywistymi walorami estetycznymi ważne jest, by była wygodna i funkcjonalna. Czym kierować się podczas jej zakupu? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Czy jest tylko jeden system rozkładania? To wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

kanapamlodziezowasofa

Rozmiar kanapy młodzieżowej — z podłokietnikami czy bez?

Wielkość każdego mebla, jaki ma pojawić się w naszym domu, dostosowujemy przede wszystkim do dostępnej powierzchni. Kluczowe jest wcześniejsze zaprojektowanie rozkładu pomieszczeń oraz zebranie niezbędnych pomiarów, tak by wiedzieć, na co jesteśmy w stanie sobie pozwolić. W przypadku kanapy młodzieżowej sytuacja jest podobna — jej rozmiar będzie uzależniony od powierzchni pokoju, ale i od wieku oraz wzrostu dziecka.

Dostępne są między innymi sofy młodzieżowe liczące od około 193 do 198 centymetrów szerokości, które zamiast podłokietników mają po prostu podłużne poduszki. Taki mebel jest kompaktowy i zajmuje niewiele miejsca. W przestronnym pokoju świetnie sprawdzi się natomiast młodzieżowa kanapa rozkładana z klasycznymi podłokietnikami, która ma już większe wymagania, bo potrzebuje co najmniej 220 centymetrów szerokości. Jest ona na tyle dekoracyjna, że powodzeniem można umieścić ją także w salonie.

Kanapa młodzieżowa rozkładana — wybrane systemy

W zdecydowanej większości przypadków sofy dedykowane do pokoju nastolatków są rozkładane. To najbardziej praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie wstawienie standardowego łóżka jest po prostu niemożliwe. Dodatkowo kanapa młodzieżowa rozkładana posłuży nie tylko jako miejsce do spania, ale też jako wygodne siedzisko w ciągu dnia — dla nastolatka i jego gości.

kanapamlodziezowa

Kanapa młodzieżowa może być rozkładana na kilka sposobów, jak na przykład standardowa wersalka typu klik-klak, DL (wysuwamy siedzisko i opuszczamy oparcie), sedak (inaczej belgijka, wysuwamy ukrytą konstrukcję opierającą się na rozkładanych nogach) czy system włoski (rozkładamy niezależny materac schowany pod siedziskiem).

Rozkładane kanapy młodzieżowe w większości posiadają również wygodny pojemnik na pościel, poduszki czy dodatkowe koce. Dzięki temu stają się jeszcze bardziej użyteczne.

Młodzieżowa sofa gładka, pikowana, a może z nadrukiem?

Meble do pokoju młodzieżowego muszą w stu procentach spełniać swoją funkcję, jednak nie można zapomnieć o tym, by współgrały z całą aranżacją oraz nastoletnim gustem i preferencjami. Wariantów kolorystycznych jest tak wiele, że nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem tego idealnego — można wybrać odcień stonowany, wyrazisty, ciemny, jasny albo mieszankę dwóch lub więcej. Ponadto kanapa młodzieżowa rozkładana występuje w kilku wersjach. 

Pierwsza to klasyczna gładka, bez dodatkowych przeszyć czy wstawek. Jej minimalistyczny design z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Druga zaś prezentuje się imponująco, podnosząc walory estetyczne całego pokoju. Pikowana kanapa młodzieżowa to elegancki i stylowy mebel, który natychmiast przykuwa uwagę. Natomiast trzecia wersja — z tematycznymi nadrukami — będzie idealnym meblem na przykład na fanów futbolu czy miłośników zwierząt. Warto też zwrócić uwagę, by materiał był łatwy do utrzymania w czystości i odporny na ścieranie.

Bez względu na to, jaki model kanapy młodzieżowej rozkładanej wybierzemy, ważne jest, by wybierać wyłącznie produkty wysokiej jakości, które przetrwają wiele lat intensywnego użytkowania i idealnie wpiszą się w gust oraz oczekiwania młodego dorosłego.

Kanapy młodzieżowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria sof

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany