Sofa do spania

Wygodna sofa do spania codziennego – jaką wybrać?

Sofa z funkcją spania to mebel wypoczynkowy, który jest najczęściej wybierany do salonu z uwagi na swoje liczne zalety. W ciągu dnia kanapa zapewnia użytkownikom komfort w pozycji siedzącej, zaś nocą zamienia się w wygodne łóżko do spania. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie również w sytuacji, gdy metraż mieszkania jest ograniczony i nie pozwala on na wydzielenie osobnej sypialni. Jak wybrać wygodną sofę do spania codziennego? Jakie aspekty warto przemyśleć przed zakupem? Podpowiadamy w dalszej części!

sofa do spania 1

Czym kierować się podczas zakupu sofy do spania codziennego?

Planując zakup sofy, która w nocy ma pełnić rolę komfortowej powierzchni do spania, należy rozważyć kilka czynników. Najważniejszym z nich jest jej rozmiar. Nie powinna być ona zbyt duża w porównaniu do wnętrza, jednak należy pamiętać, że po rozłożeniu mebla powinna być o 15 centymetrów dłuższa od najwyższego użytkownika sofy. Jeśli mówimy o szerokości, to na jedną osobę powinno być przeznaczone co najmniej 60 centymetrów. Wysokiej jakości sofy i kanapy rozkładane z funkcją spania znajdziesz na https://mebi.pl/106-sofy-i-kanapy-z-funkcja-spania

Drugim aspektem jest częstotliwość spania na sofie – czy będzie ona użytkowana raz na jakiś czas, czy może codziennie. Jeśli zależy nam na drugiej opcji, to warto zainwestować w większą sofę z wygodnym wypełnieniem, aby zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen.

Ważną kwestią jest liczba użytkowników sofy, czyli to ile osób będzie korzystać z mebla w ciągu dnia. Dla licznej rodziny najlepszym wyborem będzie narożnik z funkcją spania. Dzięki temu wszyscy domownicy będą mogli wygodnie się rozsiąść, a po rozłożeniu, mebel idealnie sprawdzi się jako łóżko. Takie modele często posiadają także pojemnik na pościel, co jest dodatkowym atutem.

Jaki sposób rozkładania sofy wybrać?

Istnieje wiele systemów rozkładania kanap. Każdy z nich posiada pewne zalety, jednak uzależniony jest on od modelu mebla. Warto zapoznać się z każdym z nich, aby wybrać sposób najbardziej dopasowany do naszych preferencji i potrzeb.

– System delfin – jest to jeden z najpopularniejszych systemów rozkładania, który najczęściej znajduje zastosowanie w narożnikach. Polega on na wysunięciu spod siedziska szuflady, a następnie wyjęcia materaca;

– System typu wózek – system rozkładania polega na wysunięciu modułu, na który rozkłada się materac. W tego typu modelach warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania wózka, aby uniknąć niestabilnego podłoża;

– System DL – polega na wysunięciu siedziska przy jednoczesnym złożeniu oparcia, dzięki czemu tworzy się równa powierzchnia. Pod siedziskiem znajdziemy duży pojemnik na pościel;

– System klik-klak – to zdecydowanie najszybszy sposób rozkładania, który jest stosowany w wersalkach bez podłokietników. Po podniesieniu siedziska przyciskamy je do oparcia, a po usłyszeniu charakterystycznego dźwięku opuszczamy. Takie rozwiązanie sprawia, że zyskujemy wygodne podłoże do snu;

– System włoski – to z pewnością jeden z najwygodniejszych systemów, jeśli sofa ma służyć do spania codziennego. W siedzisku schowany jest niezależny materac, który pozwala poczuć się jak na prawdziwym łóżku sypialnianym.

Praktyczne zastosowanie sofy z funkcją spania

Sofa pełni najważniejszą funkcję w strefie wypoczynkowej. W połączeniu ze stolikiem kawowym stanowi doskonałe miejsce do relaksu. Należy jednak pamiętać, by wybrać ławę, która będzie dość lekka, aby przenoszenie nie było kłopotliwe w przypadku codziennego rozkładania sofy.

Decydując się na model z funkcją spania, stwarzamy miejsce nie tylko sprzyjające przyjmowaniu gości, ale także wygodną przestrzeń do snu. To wielofunkcyjne rozwiązanie sprawdzi się także świetnie w gabinecie oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na dodatkowym miejscu do odpoczynku lub posłaniu dla gości.

Wygodna sofa do spania codziennego – jaka będzie najlepsza?

Na początkowym etapie doboru sofy do spania codziennego warto przemyśleć, jak dużą przestrzenią dysponujemy. Wielkość pomieszczenia będzie rzutowała na rozmiar kanapy. Zbyt duża przytłoczy pomieszczenie, a po rozłożeniu może okazać się, że zastawia ona przejście do innego pokoju. Świadoma decyzja pozwoli na odpowiednie zagospodarowanie wolnej przestrzeni w mieszkaniu.

Sofa przeznaczona do spania codziennego powinna posiadać pojemnik na pościel, który umożliwi schowanie poduszek czy kołder. To praktyczne rozwiązanie z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie domowników.

Nie bez znaczenia jest także waga sofy. Niewielkie gabaryty zdecydowanie łatwiej będzie można podnosić czy przesuwać w przypadku sprzątania. Jeśli chcemy tego uniknąć, możemy zdecydować się na sofę na nóżkach, która pozwala na bezproblemowe odkurzanie czy mycie podłogi pod meblem.

Sofę do spania codziennego powinna przede wszystkim cechować funkcjonalność. Meble z solidnym systemem rozkładania oraz pojemnikiem na pościel mogą okazać się trafnym wyborem, jeśli szukamy mebla, który będzie pełnił funkcję nie tylko kanapy, ale i łóżka.

Wygodna sofa do spania codziennego
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria sof

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany