Montaż sufitów napinanych

Sufity napinane

Sufity napinane (rodzaj sufitów podwieszanych) stanowią alternatywę dla tradycyjnych sufitów podwieszanych (tzw. lekkich konstrukcji wykonanych z płyt gipsowo – kartonowych). Ww. elementy aranżacyjne to świetna opcja dla osób lubujących się w nowoczesnych rozwiązaniach (materiał do wystroju pomieszczeń mieszkalnych, tudzież lokali użyteczności publicznej).

Sufity napinane – montaż

Montaż sufitu napinanego

Źródło obrazka: http://www.stretchceilings.co.uk/Data/Sites/1/what-is-a-stretch-ceiling/stretch-ceiling-installation-image.jpg

Montaż sufitów napinanych jest stosunkowo mniej uciążliwy niż instalacja innych (tradycyjnych) elementów sufitowych. Operacja (w zależności od projektu) trwa od 3 do 8 godzin. Jeśli sufit jest czysty (tj. jeśli pomieszczenie nie wymaga większych przygotowań do montażu), zabieg może odbywać się bez potrzeby wynoszenia mebli czy innych sprzętów z mieszkania.

Montaż sufitów napinanych

Sufit napinany (sufit wykonany z tkaniny przypominającej grubą folię budowlaną) to element dekoracyjny do wyboru w dwóch wariantach:

– powierzchnia matowa;
– powierzchnia błyszcząca.

Ww. rozwiązanie daje nam możliwość doboru dowolnego (indywidualnego) koloru, umożliwia nadto nadrukowanie (na suficie) ciekawej grafiki a nawet zdjęcia.

Sufity napinane – jak zrobić?

Montaż sufitu napinanego (krok po kroku):

– sufit napinany należy umieścić na aluminiowych listwach zainstalowanych dookoła pomieszczenia;
– sufit podwieszamy na klamrach zamontowanych w rogach pomieszczenia;
– sukcesywnie napinamy materiał;
– materiał składamy tak, ażeby każda jego część napinała się w ustalonej kolejności;
– pomieszczenie nagrzewamy przy pomocy tzw. nagrzewnicy parowej (w momencie, gdy sufit zostanie już zamontowany), w celu ocieplenia materiału (nagrzany materiał rozkurczy się i dopasuje do podłoża, na którym aktualnie się znajduje).

Sufity napinane montaż
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria sufitów napinanych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany