Jak malować sufit ?

Malowanie sufitu

Malowanie sufitu to punkt pierwszy na liście prac remontowych. Odnawiając mieszkanie (tudzież konkretne pomieszczenie), malowanie rozpoczynamy właśnie od sufitów (dopiero w dalszej kolejności odświeżamy inne podłoża restaurowanych wnętrz).
Sufit to płaszczyzna (niejednokrotnie) traktowana w sposób nieodpowiedni (bardziej skupiamy się na ścianach). A przecież to właśnie na stropie (gołym okiem) dostrzec można wszelkie nierówności i pęknięcia (często szpecące całe wnętrze). Warto zatem odpowiednio zająć się odnawianiem ww. płaszczyzny.
Jak malować sufit wałkiem? Na jaki kolor postawić? Jaką farbę wybrać? To pytania nurtujące każdego, kto w przyszłości zamierza dokonać (większego bądź mniejszego) remontu.

Jak malować sufit?

Malowanie sufitów

Źródło obrazka: http://glasgowbuildersuk.files.wordpress.com/2011/06/sufit_podwieszany.jpg

Jak malować sufit? (krok po kroku):

– uprzątnij wszelkie sprzęty i akcesoria;
– oklej taśmą podłogi;
– rozłóż folie oraz gazety;
– wybierz farbę (do malowania sufitów wybieraj farby matowe);
– sufit maluj przy pomocy wałka z długim włosiem;
– malowanie sufitu zacznij od okna;
– pierwszą warstwę farby aplikuj równolegle do okna;
– drugą warstwę farby nakładaj prostopadle do okna.

Tynkowanie sufitu

Tynkowanie sufitu (w dalszym ciągu) to dość problematyczna kwestia, wiele w tej materii zależy bowiem od stanu powierzchni (czy sufit da się w ogóle tynkować). Remontując pomieszczenie, w pierwszej kolejności aplikujemy zaprawę na sufit, dopiero później tynkujemy ściany.
Szpachlowanie sufitu (w przypadku świeżych tynków cementowo – wapiennych) może odbywać się po upływie (około) miesiąca od ich położenia, w przypadku tynków gipsowych zaś – po około trzech tygodniach.
Gipsowanie sufitu nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani wybitnych umiejętności, trzeba jednak stosować się do kilku istotnych wskazówek.

Tapetowanie sufitu

Tapetowanie sufitu nie jest zabiegiem tak skomplikowanym jak się nam wydaje. Dzięki właściwie ustawionemu rusztowaniu oraz zastosowaniu odpowiedniej techniki, tapetowanie sufitu może być całkiem przyjemną czynnością.

Jak tapetować sufit? (krok po kroku):

– oczyszczamy sufit z łuszczących się resztek farby (sufit musi być idealnie czysty);
– tapety przyklejamy do źródła światła (kierujmy się tą zasadą);
– konstruujemy rusztowanie (dwie rozstawione drabiny oraz szeroka, mocna deska);
– wyznaczamy linię wzorcową;
– nanosimy klej;
– składamy arkusz;
– przyklejmy arkusz.

Malowanie sufitu
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria sufitów podwieszanych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany