Profilaktyka lepsza od leczenia

Profilaktyka lepsza od leczenia – zadbaj o uśmiech swojego malucha

Regularne szczotkowanie zębów zapobiega rozwojowi próchnicy i chorobom przyzębia. Dlatego tak ważne jest wyrobienie nawyku dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat. Tu z pomocą przychodzą elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci. Czy warto z nich korzystać? Jak wybrać najlepszą?

profilaktyka

Zła higiena jamy ustnej negatywnie wpływa nie tylko na zdrowie zębów, ale całego organizmu. Niestety, mycie zębów jest dla większości maluchów bardzo przykrym obowiązkiem. Co powiesz na to, aby to zmieć? Na rynku dostępne są elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci ozdobione popularnymi postaciami z bajek, dzięki którym codzienne szczotkowanie stanie się przyjemnością. Odkryj wszystkie ich zalety i wybierz odpowiedni model dla swojej pociechy!

Dlaczego warto kupić dziecku elektryczną szczoteczkę do zębów?

Elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród rodziców, jak i stomatologów. Nic dziwnego, zapewniają znacznie wyższą skuteczność czyszczenia niż tradycyjne szczoteczki manualne. Usuwają do 100% więcej płytki nazębnej, a dzięki odpowiednio wyprofilowanej główce umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc np. wokół zębów trzonowych. Szczoteczki elektryczne zaprojektowane z myślą o najmłodszych użytkownikach są niezwykle proste w obsłudze – nie wymagają od dziecka dużego zaangażowania i precyzji. Mają wyjątkowo miękkie i delikatne włókna, które są bezpieczne dla dziąseł i szkliwa zębów.

Kolejną zaletą nowoczesnych szczoteczek elektrycznych jest ich atrakcyjny wygląd oraz funkcje skutecznie motywujące dzieci do dbania o higienę jamy ustnej jak np. sygnalizacja czasu mycia czy też możliwość personalizacji urządzenia przy wykorzystaniu kolorowych naklejek z ulubionymi bohaterami bajek.

Elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Jak zachęcić małego uparciucha do mycia zębów? Jednym z najprostszych sposobów jest zakup nowej, odpowiednio dobranej szczoteczki, dzięki której codzienne szczotkowanie ząbków stanie się dla dziecka fantastyczną przygodą.

Jakie funkcje powinna mieć dobra elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci?

  • Timer (czasomierz) – odmierza dwie minuty optymalnego czasu mycia zębów.
  • Czujnik siły nacisku – sprawi, że szczoteczka zawibruje za każdym razem, gdy dziecko będzie szczotkować zęby zbyt mocno.
  • Tryb delikatny – to dobre rozwiązanie nie tylko dla początkujących, ale także dzieci posiadających wrażliwe zęby i dziąsła.
  • Sygnalizator czasu mycia – wbudowany sygnalizator co 30 sekund informuje użytkownika o przejściu do czyszczenia kolejnej części uzębienia.

Ile kosztuje dobra szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Elektryczne szczoteczki do zębów zapewniają optymalną higienę jamy ustnej. Warto jednak zaznaczyć, że są one przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Koszt takiej szczoteczki może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najtańsze – zasilane bateryjnie, z wymiennymi końcówkami znajdziesz już w cenie od 30zł.

Profilaktyka lepsza od leczenia
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria szczoteczek do zębów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany