Szklanka do latte

Kilka słów na temat caffè latte

Caffè latte (w skrócie nazywana latte) jest tradycyjnym, włoskim napojem kawowym, powstałym ze zmieszania aromatycznego espresso z gorącym, spienionym mlekiem. Napój smakuje wyśmienicie – zwłaszcza tuż po przygotowaniu, istnieje jednak jedna kwestia, o której nie można zapomnieć – latte powinno być podane w specjalnie przygotowanym naczyniu.

Sprawdźmy zatem, w jakich szklankach należy serwować wyborną, spienioną caffè latte.

Szklanki do caffè latte: jak powinny wyglądać?

szklanki do latte
Źródło obrazka: https://www.barnitts.co.uk/products/details/203438.html

Szklanki przeznaczone do serwowania caffè latte mają zazwyczaj pojemność 350 ml – wszystko po to, aby pomieścić w niej jak największą ilość przepysznego napoju.

Cechą charakterystyczną naczyń jest smukła, przezroczysta budowa – szklanki zostały wykonane z najwyższej jakości szkła. Należy również dodać, że całość wsparta jest na grubej nóżce (zakończonej podstawką), dzięki której można z łatwością postawić naczynie na stole. Celem zwiększenia komfortu użytkowania, szklanki zostały wyposażone w ucha.

Szklanki do caffè latte są naczyniami o podłużnej formie, dlatego zawsze należy podawać do nich łyżeczki koktajlowe – o długich trzonkach.

Wymiary i pojemności szklanek do serwowania caffè latte

Przykład nr 1:

  • Wysokość szklanki (w cm): 15.
  • Pojemność (w ml): 260.

Przykład nr 2:

  • Wysokość (w cm): 13,7.
  • Śr. górna (w cm): 8,2.
  • Śr. dolna (w cm): 5,5.
  • Pojemność (w ml): 380.

Szklanki do latte: poznaj cenionych producentów szklanek do serwowania kawy

Pasabahce (turecka marka),
Steklarna Hrastnik,
Tescoma,
Altom.

Smak porannej kawy napełnia cię energią oraz wyzwala pozytywne wibracje? Sprawdź zatem, ile kosztują szklanki do serwowania przepysznej, włoskiej caffè latte

  • Szklanka do kawy latte o poj. 260 ml, wyprodukowana przez turecką firmę Pasabahce – cena: 5.90 zł/szt.
  • Komplet 2. szklanek do kawy caffè latte + 2 łyżeczki koktajlowe (wys. 15 cm) – cena: 20.79 zł/szt. z VAT.

TO WAŻNE: Cennik podany na stronie internetowej nie stanowi oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Wśród bogatej oferty szklanek do serwowania napojów kawowych, znajdziecie Państwo także szklanki do latte macchiato, czyli przepysznego, trójwarstwowego napoju – powstałego na bazie kawy oraz mleka.  

Szklanki do latte
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria szklanek

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany