Jak wybrać szlifierkę kątową ?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki ?

Różni ludzie będą mieli różne preferencje, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej szlifierki kątowej. Będzie to zależeć głównie od zastosowania tych narzędzi. Jeśli chcesz kupić najlepsze narzędzie na rynku, ważne jest, aby zapoznać się z następującymi cechami tych urządzeń, które należy sprawdzić i porównać przed dokonaniem zakupu.

jak wybrać szlifierkę
Źródło obrazka: https://pixabay.com/pl/photos/pracownik-szlifierka-fabryka-5736096/

Typ szlifierki

Istnieją różne rodzaje szlifierek, na które można się natknąć. Jednym z nich są szlifierki stołowe, które są przymocowane do stołu dla maksymalnej kontroli kąta cięcia.

Innym rodzajem szlifierek, które można spotkać są szlifierki przenośne, czyli klasyczna szlifierka kątowa zwana często też potocznie „gumówką”. Są one zazwyczaj mniejsze i poręczniejsze niż szlifierki stołowe.

Rozmiar

Przed zakupem należy również zwrócić uwagę na wielkość szlifierki. Większe szlifierki będą idealne do wykonania większych zadań.

Wielkość szlifierki jest określana przez średnicę tarczy, a nie przez całkowitą długość urządzenia. Większe szlifierki wykorzystują duże tarcze, co czyni je idealnymi do dużych zadań. Profesjonaliści wybierają większe szlifierki, ponieważ pracują one szybko przy ciężkich pracach.

Istnieją również szlifierki, które są małe. Tego typu szlifierki obracają się z większą prędkością, co daje im moc do cięcia i polerowania metalu. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy lub preferencji, można wybrać małą lub dużą szlifierkę.

Waga

Szlifierki mają różną wagę w zależności od modelu, który wybierzesz.

Co jest ciężkie będzie kwestią względną, bo różni ludzie mają różne zapasy siły. Nawet lekka szlifierka może stać się ciężka po użyciu jej przez jakiś czas.

Wybierz szlifierkę o wadze, z którą czujesz się komfortowo i która zapewni Ci łatwą obsługę. Pomoże Ci to bez trudu poradzić sobie z pracą. Doskonała szlifierka to taka, która nie jest ani zbyt ciężka, ani zbyt lekka.

Rozmiar tarczy

Tarcze występują w różnych rozmiarach. Ogólnie rzecz biorąc, im większa tarcza w szlifierce, tym mocniejszy jest silnik urządzenia. Powszechnie ludzie uważają, że szlifierki z mniejszymi tarczami są świetne, ponieważ pozwalają na precyzję podczas wykonywania mniejszych prac, niż w przypadku korzystania ze standardowej szlifierki, ale dotyczy to prac typowo garażowych, hobbystycznych. Do prac profesjonalnych większa tarcza będzie jak najbardziej wskazana.

Moc silnika

Napięcie, moc i natężenie prądu różnią się w zależności od szlifierki. Zakres napięcia to wartości od 110 do 230 V, a zakres mocy od 500 do 2500 watów.

Inną rzeczą, którą można wziąć pod uwagę jest natężenie prądu maszyny, który może mieć wartości od 4 do 15A.

Jeśli szukasz szlifierki kątowej do użytku w zadaniach domowych, można przejść do jednego z tańszych rozwiązań i będzie to w pełni wystarczające. Profesjonaliści mogą przejść do ciężkich szlifierek kątowych z większą ilością amperów, aby obsłużyć różne rodzaje trudnych do wykonania projektów z łatwością.

Prędkość obrotowa

Należy również zwrócić uwagę na prędkość danej szlifierki, którą chcesz kupić. Przecież chcesz przynieść do domu potężną maszynę, która działa szybko, aby wykonywana praca doprowadzona była do perfekcji.

Zasadniczo, ręczne szlifierki kątowe mają tarcze, które wykonują od 5000 do 10 000 obrotów na minutę.

Oznacza to, że narzędzia te mogą wykonywać szereg czynności związanych ze szlifowaniem, piaskowaniem lub cięciem. Może to również prowadzić do wysokiego ryzyka obrażeń, jeśli maszyna nie jest obsługiwana z ostrożnością.

Poziom komfortu

Każde wybrane narzędzie powinno być wygodne w użyciu, niezależnie od jego wielkości. Jeśli wybierzesz maszynę, która nie jest wygodna w trzymaniu, może się okazać, że trudno będzie Ci wykonać zaplanowane prace.

Istnieją dwie rzeczy, które określają komfort szlifierki, którymi są rozmiar i waga.

Ważne jest, aby przejść do kompaktowej jednostki, która pozwoli Ci trzymać przez długi okres czasu bez zmęczenia. Niektóre szlifierki są bardziej wygodne niż inne, ponieważ są zaprojektowane z uchwytami antywibracyjnymi, dzięki czemu komfort pracy wzrasta do następnego poziomu.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo szlifierki kątowej jest bardzo ważne. Nie chcesz maszyny, która pozostawi Cię z obrażeniami. Używanie szlifierki jest bardzo niebezpieczne jeśli nie wiesz co robisz.

Jest to bardzo ważne dla potencjalnych użytkowników, aby zapoznać się ze środkami ostrożności przed użyciem szlifierki, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa można poszukać szlifierki z innymi funkcjami, takimi jak osłona oczu, która pomoże w zapobieganiu przedostawania się latających odłamków.

Uchwyt

Warto zwrócić uwagę na regulowany uchwyt boczny, który sprawia, że urządzenie jest łatwe w obsłudze zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych. Im więcej pozycji, które są dostępne, tym bardziej uniwersalna jest maszyna.

Można również spojrzeć na obecność antywibracyjnego uchwytu, który sprawi, że maszyna będzie bardziej komfortowa w użyciu przez dłuższy okres czasu, co pomoże w zmniejszeniu zmęczenia.

Dobra maszyna z uchwytem, który jest wygodny do trzymania daje możliwość pełnej kontroli nad maszyną, jak również osiągnąć łatwość manewrowania. To pomoże Ci wykonać swoją pracę doskonale bez zbędnego stresu.

Słowa końcowe

Wybór najlepszej szlifierki kątowej nie jest prostym zadaniem dla wielu osób. Będzie to jeszcze trudniejsze, jeśli nie znasz kluczowych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie idealnej szlifierki kątowej.

Po uwzględnieniu powyższych czynników, będziesz w stanie uzyskać i porównać te parametry przy różnych modelach szlifierek. Zawsze kupuj produkt, który jest łatwy i wygodny w użyciu. Powodzenia !

Jak dobrze wybrać szlifierkę kątową ?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria szlifierek

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany