Polerki samochodowe

Polerka samochodowa – którą wybrać?

Otarcia, zarysowania, niedoskonałości … Z biegiem czasu, każde auto traci swój pierwotny wygląd („charakter”). Warto jednak wiedzieć, że istnieje prosty sposób na przywrócenie mu dawnego blasku. W tym artykule pragniemy przybliżyć Państwu rodzaje i zalety polerek samochodowych oraz wskazać najważniejsze parametry urządzeń. Zachęcamy do dalszej lektury tekstu.

Rodzaje polerek samochodowych

Źródło obrazka: https://i.ytimg.com/vi/iu50iY9RmNg/maxresdefault.jpg

Polerki obrotowe (rotacyjne) – dla profesjonalistów. Urządzenia tej klasy likwidują poważne wady lakieru, a także dają możliwość uzyskania pożądanej głębi.
Polerki orbitalne (mimośrodowe) – idealne na początkujących. Polerki poruszają się po elipsie oraz wytwarzają mniejszą ilość ciepła. Taki rozwój wypadków sprawia, że mogą być wykorzystywane przez osoby z mniejszym doświadczeniem.

Zalety urządzeń

W poniższej tabeli pragniemy zaprezentować Państwu najważniejsze zalety polerek samochodowych:

1). LEKKOŚĆ (polerka idealnie leży w dłoni).
2). PROSTOTA UŻYCIA.
3). SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA (zwłaszcza polerki obrotowe).
4). BEZAWARYJNOŚĆ.
5). MOŻLIWOŚĆ ZLIKWIDOWANIA RYS I OTARĆ.
6). NOWOCZESNY DESIGN.

Kluczowe parametry polerek

– MOC – im wyższa moc, tym bardziej efektywna praca (najlepszym wyborem będzie zatem polerka o mocy około 1 000 W).

– PRĘDKOŚĆ – tj. możliwość regulacji prędkości w zależności od rodzaju wykonywanego zadania. Najbardziej odpowiednim urządzeniem będzie polerka z obrotami w zakresie:
1 000 – 2 000 rpm.

– WAGA (aby uzyskać jak najlepsze efekty, zdecydujmy się na zakup lekkiej, poręcznej szlifierki – czyli takiej, która da się utrzymać w jednej ręce).

– PADY (czyli nakładki zakładane na polerkę samochodową). W chwili obecnej wyróżnia się następujące rodzaje nakładek: z gąbki oraz z wełny.

Ceny polerek samochodowych

– Polerka/Szlifierka oscylacyjna – samochodowa, wyposażona w dodatkowy uchwyt dla zapewnienia optymalnej kontroli prowadzenia podczas pracy (moc: 950 W) – cena: 295.00 zł/sztuka.
– Polerka samochodowa – orbitalna (moc: 600 W), dostępna z trzema gąbkami – miękką, średnio twardą i twardą – cena: 325.00 zł/sztuka.

UWAGA: Ceny przedstawione w artykule nie stanowią oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu należy zapytać o radę eksperta.

Polerka samochodowa
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria szlifierek

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany