Fototapety do biura

Fototapety biurowe na wymiar – niezastąpione w aranżacji biura

Fototapety do biura to nowoczesny materiał wykończeniowy, który pozwala na aranżowanie biur, przestrzeni do co-workingu oraz pomieszczeń socjalnych w bezpieczny i atrakcyjny wizualnie sposób.

fototapeta do biura

Urządzanie przestrzeni biurowej wymaga znajomości przepisów, dzięki którym biura czy pomieszczenia socjalne będą spełniały wymogi BHP. Nowoczesne podejście do aranżacji biur to jednak coś więcej niż funkcjonalne biurka i ergonomiczne krzesła! Koncepcja office fit out zakłada takie projektowanie i wyposażanie przestrzeni biurowej, by ta gwarantowała najwyższy komfort pracownikom oraz pozytywnie wpływała na produktywność zespołów.

Jakie fototapety na ścianę do biura wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę i dlaczego należy postawić na produkt na wymiar?

Czy wiesz, czym jest office fit out?

Office fit-out oznacza dosłownie wyposażyć / umeblować i odnosi się do aranżowania powierzchni biurowych. Nowoczesne podejście opiera się na przekonaniu, że biuro jest jednym z narzędzi pracy i sposób jego urządzenia znacząco wpływa na potencjał zespołu pracowników. W zależności od specyfiki wykonywanej w danej firmie pracy – właściwie wykończone biuro może sprzyjać skupieniu, pobudzać do działania, bądź wzmagać myślenie koncepcyjne.

Oryginalne fototapety biurowe doskonale wpisują się w tę koncepcję urządzania przestrzeni biurowych. Atestowane fototapety na ścianę do biura spełniają normy BHP i są zgodne z przepisami przeciwpożarowymi. Możliwość wykonania fototapety na zamówienie pozwala na optymalne dopasowanie grafiki czy zdjęcia do rodzaju prowadzonej działalności oraz potrzeb konkretnego zespołu pracowników.

Jakie fototapety na ścianę do biura wybrać?

Wszystko zależy od firmy i ewentualnych odgórnych wytycznych w tej kwestii. Duże korporacje mogą narzucać tematykę czy kolorystykę fototapet do biur. W takich przypadkach fototapety najczęściej powstają w oparciu o firmowe materiały marketingowe i oprócz wybranych zdjęć czy grafik, prezentują na przykład logo przedsiębiorstwa.

Jeżeli urządzasz przestrzeń własnej firmy lub masz wolną rękę w kwestii aranżacji biura – możesz zaprojektować dowolną fototapetę na wymiar. Motywy na fototapetach ściennych do biur najczęściej nawiązują do rodzaju prowadzonej działalności, dzięki czemu Ty i Twoi współpracownicy czujecie się „u siebie”, a odwiedzający biuro klienci identyfikują markę jako spójną wizualnie.

Przykłady grafik i zdjęć na fototapety biurowe dla poszczególnych branż? Proszę bardzo!

  • grafiki prezentujące mapy, widoki z lotu ptaka, zabytki UNESCO, najpiękniejsze plaże – fototapety do biur podróży
  • grafiki z motywami architektonicznymi, budynkami, detalami konstrukcji, dźwigami – fototapety do biur projektowych
  • motywy kwiatowe, rośliny w doniczkach, donice – fototapety do biur specjalizujących się we florystyce, sprzedające kwiaty doniczkowe
  • różne ujęcia ze ślubów i wesel – fototapety do biur wedding plannerów, salonów sukien ślubnych
  • estetyczne grafiki przestawiające ciało człowieka, grafiki prezentujące preparaty farmakologiczne / kosmetyczne – fototapety do biur w centrach medycznych, klinikach medycyny estetycznej czy do gabinetów kosmetologicznych
  • samochody, zbliżenia na detale motoryzacyjne (np. opony, felgi) – fototapety do wnętrz firm zajmujących się motoryzacją.

Nic również nie stoi na przeszkodzie, by w Twoim biurze czy pomieszczeniach socjalnych Twojej firmy pojawiły się uniwersalne motywy, np. kojące krajobrazy naturalne czy energetyzujące krajobrazy miejskie.

obraz 1 1

Fototapety do biura – najważniejsze parametry

Fototapety biurowe powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz wykończone w taki sposób, by efekt końcowy był maksymalnie estetyczny i stabilny wizualnie.

Wysoka jakość papieru

Do produkcji wysokiej klasy fototapet Premium stosuje się najczęściej papier lateksowy. To podłoże gwarantujące najlepsze odwzorowanie projektu, z zachowaniem głębi kolorów i perfekcyjnej ekspozycji detali.

Nowoczesna technologia druku

Najlepsze rezultaty daje zadrukowywanie papieru lateksowemu z wykorzystaniem druku UV. Technologia polega na napylaniu specjalnych farb polimerowych na papier oraz utwardzaniu nadruku światłem ultrafioletowym. Kolory nie odbarwiają się i nie blakną.

Laminacja

Ochronna warstwa laminatu sprawia, że fototapeta jest odporna na wilgoć i wodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Zalaminowaną fototapetę można bezpiecznie czyścić na mokro oraz dezynfekować.

Fototapeta na wymiar

Decydując się na aranżację biura z wykorzystaniem fototapety warto postawić na produkt na wymiar. Taka fototapeta co do centymetra pokryje przeznaczoną na nią powierzchnię, a w projekcie będziesz mógł/a uwzględnić wszystkie wystające ze ściany elementy, np. włączniki światła czy kontakty.

Atesty

Fototapety do biura muszą spełniać wymogi BHP i być zgodne z przepisami przeciwpożarowymi. Najlepsze produkty w tej kategorii powinny posiadać Atest Higieniczny PZH (dotyczący nietoksyczności) oraz Atest ITB (dotyczący trudnopalności).

Podsumowanie

Najwyższej jakości fototapety do biura to nowoczesny sposób na oryginalne, bardzo eleganckie i dowolnie spersonalizowane wykończenie ściana w pomieszczeniach firmowych. Decydując się na fototapety na ścianę do biura i wybierając firmę, której zlecisz ich produkcję – sprawdź koniecznie, czy masz możliwość wybrania kompleksowej oferty wraz z montażem. Fototapety biurowe muszą być położone w sposób gwarantujący ich najwyższa estetykę oraz optymalną trwałość.

Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękujemy Panu Marcinowi Krakowiakowi, współwłaścicielowi marki D-POS. Firma produkuje między innymi fototapety do biura w jakości Premium.

Fototapety biurowe na wymiar
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria tapet ściennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany