Termostaty pokojowe

Termostat pokojowy – jaką pełni funkcję?

Termostat pokojowy (zwany regulatorem pokojowym) jest urządzeniem służącym do sterowania elementami grzewczymi, które wchodzą w skład instalacji centralnego sterowania. Regulator można zainstalować w wybranym pomieszczeniu (w domu), istotne jest jednak, aby był zamontowany na wys. ok. 150 cm – na wewnętrznej ścianie budynku.

UWAGA!

W pomieszczeniach, w których znajdują się termostaty pokojowe, nie zaleca się stosowania głowic termostatycznych na zaworach grzejnikowych. Takie działanie (a właśc. nakładające się sygnały) mogą spowodować niewłaściwą pracę instalacji. Unikajmy podobnych sytuacji!

5 najważniejszych zalet termostatów pokojowych

Termostat Pokojowy

Źródło obrazka: http://www.uk-plumbing.com/image/cache/NU0670201003-800x600-1.jpg

1). DUŻA DOSTĘPNOŚĆ.
2). BEZPROBLEMOWY MONTAŻ.
3). MOŻLIWOŚĆ ZAPROGRAMOWANIA TERMOSTATU – czyli możliwość ustawienia dowolnej temp., również dla poszczególnych pomieszczeń.
4). ŁATWA OBSŁUGA
5). OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA BĄDŹ PRĄDU – kocioł nie pracuje niepotrzebnie.

Rodzaje regulatorów pokojowych

Regulatory (termostaty) pokojowe zasilane są napięciem 24 bądź 240 V. Na współczesnym rynku znajdą Państwo także termostaty zasilane z baterii. Te drugie dzielą się na elektroniczne oraz elektromechaniczne.

Regulator pokojowy – budowa

Regulator (termostat) pokojowy jest urządzeniem w formie panela ściennego – z pokrętłami/przyciskami (umożliwiającymi regulację temp), a także z wyświetlaczem – ułatwiającym odczytywanie aktualnej temp.

Ceny urządzeń

– Termostat pokojowy CYFROWY, PRZEWODOWY – cena: 100.00 PLN.
– Termostat pokojowy przeznaczony do automatycznej regulacji temp. w pomieszczeniu – poprzez włączanie i wyłączanie kotła – cena brutto: 154.98 PLN.

DOBRZE WIEDZIEĆ: Cennik podany na stronie internetowej nie stanowi oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Termostat pokojowy
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PLEnglish ENGerman DEDutch NLFrench FRItalian ITSpanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria termostatów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany