Wzory tynków strukturalnych

Wzory tynku strukturalnego

Tynk strukturalny (szlachetny tynk ozdobny) to świetny sposób na niebanalne ściany i wzory. Jego faktura uzależniona jest (przede wszystkim) od naszej kreatywności oraz fantazji. Ww. tynk wspaniale prezentuje się we wnętrzu nowoczesnym jak również w typowo tradycyjnym mieszkaniu. Tworzy mocny akcent dekoracyjny (dzięki wyraźnym fakturom oraz przenikającym się kolorom). Wzory tynku strukturalnego to nieograniczone możliwości (nawet przedmiot codziennego użytku może stać się narzędziem remontowym).

Tynki strukturalne – wewnętrzne

Wzory tynków strukturalnych

Źródło obrazka: http://us.123rf.com/400wm/400/400/iulias/iulias1207/iulias120700031/14617978-textured-plaster-wall-background-surface.jpg

Odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć powoduje, że tynki strukturalne (wewnętrzne) mogą być stosowane w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Co więcej, tego typu materiał świetnie maskuje liczne niedoskonałości (bywa wykorzystywany w starym budownictwie), jest łatwy w pielęgnacji, optycznie powiększa wnętrze, nadaje mieszkaniu indywidualny, niepowtarzalny charakter.

Tynki strukturalne – zewnętrzne

Tynki strukturalne można z łatwością aplikować na niemalże wszystkich podłożach (ściany gipsowe, cementowe, betonowe a nawet drewniane). Ponadto, tego typu materiał nadaje się idealnie do remontu starych ścian (jeśli farba nie łuszczy się bądź nie odchodzi). Ww. tynki najkorzystniej wyglądają w przestronnych pomieszczeniach (zwłaszcza na stosunkowo dużych powierzchniach), nie oznacza to jednak, że posiadacze małych mieszkań powinni rezygnować z takiej formy dekoracji wnętrz. Tynki strukturalne możemy podzielić na zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Tynki strukturalne – jak wykonać?

W jaki sposób należy aplikować tynki strukturalne? Jak wykonać ciekawą dekorację? Oryginalny motyw powstaje w momencie, gdy na nowo ułożonym tynku odciska się bądź rzeźbi (żłobi) konkretne wzory (w tym celu warto posłużyć się pędzlem, wałkiem lub szpachelką). Co więcej, tynk możemy pomalować farbami (artystycznymi) bądź wmontować w ścianę dekoracyjne akcenty (kamyczki, suszone liście).

Tynk strukturalny wzory
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria tynków strukturalnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany