Tynki renowacyjne

Tynk renowacyjny

Tynk renowacyjny to niezawodna pomoc dla zawilgoconych ścian, tudzież elewacji budynku. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest niszczycielska siła wody. Woda, wnikając w konstrukcję budynku, narusza jej strukturę. Rezultatem przenikania wody (wraz ze szkodliwymi solami mineralnymi), są widoczne na pierwszy rzut oka rozliczne zawilgocenia, przebarwienia, wykwity solne, plamy, tudzież odpadanie tynku.

Tynki renowacyjne

Nagła potrzeba (zawilgocenie ścian) zawsze pojawia niespodziewanie. Ażeby ściany nie pozostawiać bez wykończenia a przy tym przyspieszyć osuszanie budynku, najczęściej stosuje się tynki renowacyjne. Zaprawy tynkarskie, jak widać w tym artykule, nie zawsze służą celom dekoracyjnym. W tym przypadku istotą jest odprowadzenie wody z murów oraz zabezpieczenie struktury budynku, aspekt zdobniczy odchodzi na dalszy plan.

Tynk renowacyjny – cena

Tynki renowacyjne

Źródło obrazka: http://www.plasterwrx.co.uk/p7hg_img_1/fullsize/plaster-fireplace-restoration5.jpg

Cena za tynk renowacyjny zaczyna się już od 30 złotych brutto za worek. Najczęściej jednak koszt takiego zakupu to około 40 złotych nawet do 60 złotych. Waga jednego worka zaprawy to około 25 kilogramów. Tego typu materiał to stosunkowo droga inwestycja. Czasami jednak nie ma innego wyjścia.

Tynk renowacyjny – zalety

Charakterystyczną cechą tynków renowacyjnych jest możliwość nakładania ich bezpośrednio na zawilgocone mury. Lepsza porowatość ww. materiału, sprzyja szybkiemu wysychaniu (przepuszcza parę wodną i umożliwia odprowadzanie wilgoci poza ścianę), jest nadto paro – przepuszczalny. Brak substancji organicznych zapobiega rozwijaniu się pleśni. Tynki renowacyjne przeznaczone są głównie do stosowania na elewacjach. Możemy je stosować również na zasolonych powierzchniach.

Tynk renowacyjny
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria tynków dekoracyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany