Tynk szlachetny

Tynki szlachetne

Tynki szlachetne stanowią niezwykle luksusowy materiał wykończeniowy, dający ogromne możliwości aranżacyjne. Dużym zainteresowaniem mogą poszczyć się tynki szlachetne wytwarzane z gotowych mieszarek. Ostatnimi czasy, bardzo modne stało się nakładanie tynków typu „baranek” lub „marmurek”. Wśród licznych alternatyw, znajdziemy nadto metodę typu „mozaika”, którą należy wykonywać manualnie.

Tynk szlachetny

Tynk szlachetny to materiał wykończeniowy, pozyskiwany w niezwykle skomplikowany sposób. Złożony proces przygotowania powoduje, iż ww. produkt uzyskuje zdumiewające rezultaty. W jaki sposób wytwarzany jest tego typu tynk? Odpowiednie wyniki osiąga się poprzez wielokrotne nakładanie stosownych mieszanek i zeskrobywanie pewnych fragmentów.

Tynki szlachetne – rodzaje

Tynki szlachetne

Tynki szlachetne, jak sama nazwa wskazuje, należą do grypy materiałów o wysokim standardzie. Na rynku znajdziemy liczne rodzaje ww. produktu. Do tynku szlachetnego zaliczane są: sztablatura – tynk szlachetny, którego warstwa zewnętrzna stworzona została z masy gipsowo – wapiennej i wygładzona packą stalową; stiuki – tynk szlachetny imitujący marmur; sztukateria – gotowe, dekoracyjne odlewy gipsowe – do sztukaterii zalicza się tzw. rozety, listwy, pilastry itp.; sgrafitto – powstaje w rezultacie nakładania na siebie kolejnych warstw glin, tudzież kolorowych tynków oraz na drapaniu stosownych warstw wierzchnich.

Tynki szlachetne – cena

Tynki szlachetne to spora inwestycja. Tego typu materiał wykończeniowy nie należy do tanich produktów. Wysokacena niejednokrotnie odstręcza nas od zakupu ww. towaru. Decydując się jednakże na tynk szlachetny, pamiętajmy, że w parze z ceną, winna iść także jakość materiału.

Tynki szlachetne
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PLEnglish ENGerman DEDutch NLFrench FRItalian ITSpanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria tynków dekoracyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany