Tynk dekoracyjny trawertyn

Tynki z trawertynu

Trawertyn to tynk dekoracyjny, tzw. luksusowy materiał wykończeniowy, imitujący naturalny kamień – trawertyn, z widocznymi, charakterystycznymi dlań wżerami, złożony z naturalnych spoiw wapiennych, kruszyw marmurowych oraz dolomitów. Wykorzystywany zarówno na zewnętrz jak i wewnątrz budynków, służy do dekoracji sufitów, ścian, obudów kolumn, kominków itp. Jak widać, opcji jest naprawdę wiele, każdy zatem znajdzie tynk adekwatny do swoich potrzeb i możliwości.

Tynk dekoracyjny trawertyn

Tynk trawertyn

Źródło obrazka: http://img.archiexpo.es/images_ae/photo-g/enlucido-decorativo-interior-exterior-51309-4283883.jpg

Tynk ozdobny z trawertynu nadaje wnętrzom niecodzienny klimat, przenosi nas w świat luksusu i harmonii, świetnie komponuje się z iście tradycyjną stylizacją oraz nowoczesnym wystrojem kuchni czy salonu. Ww. materiał wykończeniowy to świetna opcja dla ludzi idących z duchem czasu. Trawertyn to tynk odporny na działanie grzybów oraz pleśni, posiadający zdolność dyfuzji wilgoci z podłoża, czego skutkiem jest możność stosowania go w pomieszczeniach narażonych na niszczycielskie działanie wody, tj. w kuchni, łazience a nawet basenie. Aby uzyskać jeszcze większy efekt, powierzchnie pokrywa się odpowiednim lakierem bądź woskiem (wewnątrz) oraz stosownym impregnatem (na zewnętrz), w celu zabezpieczenia tynku przed uszkodzeniami mechanicznymi (zadrapania) lub warunkami atmosferycznymi. Cechuje go również wysoka paro – przepuszczalność, jest tworzywem niepalnym i bezwonnym.

Tynk ozdobny trawertyn

Tynki ozdobne możemy nabyć w formie gotowej, mineralnej masy, niewymagającej późniejszego przygotowania. Tynk trawertyn to produkt ekologiczny (pozbawiony rozpuszczalników organicznych), bezpieczny w użytkowaniu (nie posiada elementów drażniących, na przykład wapna), niezwykle wydajny, łatwy w aplikacji, dostępny w dwóch różnych formach (drobno i gruboziarnisty). Ponadto, niedługi czas uzyskiwania wymarzonej powierzchni, pozwala nam szybciej cieszyć się z efektu końcowego.

Tynk ozdobny – opinie

Tynk ozdobny z trawertynu posiada sporą grupę zwolenników. Taka forma wykończenia nie jest jednak jeszcze tak popularna jak inne, bardziej utarte opcje, tj. tapety, gładkie ściany itp. Opinie w tej materii są podzielone, każdy posiada bowiem własne upodobania i nimi kieruje się w życiu i podczas remontu.

Tynk trawertyn
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria tynków dekoracyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany