Tynki cementowe

Tynk cementowy

Tynk cementowy to materiał wykończeniowy przystosowany do tynkowania maszynowego lub manualnego (ręcznego). Ww. produkt składa się z dwóch warstw: tzw. obrzutki wstępnej oraz narzutu wierzchniego. Tynk cementowy służy do stosowania wewnątrz (ściany, sufity; pomieszczenia o normalnej wilgotności powietrza; kuchnie, łazienki) oraz na zewnątrz budynku (jako warstwa wyrównawcza pod hydroizolacje; w obszarze cokołu budowli). Pamiętajmy, że tynk cementowy – zewnętrzny, winien być odporny na warunki atmosferyczne.

Tynki cementowe

Tynki cementowe

Źródło obrazka: http://img1.oferia.pl/2d094771c1da8a20e601046506e0d084_1000_1000_0_1.jpg

Podłożem pod tynki cementowe są: sufity i ściany z cegieł, pustaków oraz bloczków; powierzchnie z betonu, płyt wiórowo – ceramicznych, gazobetonu, tynku cementowo – wapiennego oraz stosownie przygotowane podłoża gipsowe. Zaprawy nie należy nakładać na podłoża metalowe, drewniane oraz te wykonane z tworzyw sztucznych. Ww. tynki aplikowane są w miejscach, w których wymagana jest od wyprawy duża zwartość, szczelność oraz wytrzymałość.

Tynk betonowy

Tynk betonowy (tynk imitujący beton) to materiał wytwarzany na bazie cementu, stosownych domieszek oraz odpowiednich żywic. Chcąc uzyskać efekt betonu, możemy ponadto zaopatrzyć się w tzw. farbę betonową.

Tynk cementowy – cena

Tynk cementowy słabo przepuszcza parę wodną (zła paro – przepuszczalność), cechuje się dużym skurczem, jest trudno urabialny. Poza kilkoma minusami, tego rodzaju tynk posiada sporo walorów. Podczas komponowania zaprawy, priorytetem są odpowiednie proporcje. Decydując się na taką formę wykończenia, pamiętamy o ww. kwestii. Nie mając doświadczenia, postawmy na wykwalifikowanego tynkarza. Ceny za tworzywo są zróżnicowane (cena w zależności od producenta).

Tynk cementowy
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria tynków maszynowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany