Tynk gipsowy

Tynki gipsowe

Tynk gipsowy to idealne rozwiązanie do twojego domu. Tego typu materiał wykończeniowy stanowi ciekawą dekorację mieszkania, jest produktem nie zagrażającym naszemu zdrowiu (nie wywołuje alergii, jest przyjazny dla ludzkiego organizmu), ponadto, tworzy niecodzienny mikroklimat (wchłania wilgoć, gdy jest jej za dużo i oddaje, gdy ta jest niezbędna). Co więcej, tynki gipsowe to świetna izolacja termiczna, ognioodporność oraz łatwość w aplikacji. Gładka powierzchnia sprawia, że ww. tworzywo nie wymaga dodatkowego stosowania gładzi.

Tynki tradycyjne

Tynki tradycyjne to tynki dwu- i trójwarstwowe. Składają się z obrzutki i narzutu oraz warstwy wierzchniej. Sporządzane bywają z zapraw cementowych, cementowo – wapiennych, tudzież wapiennych (w specjalnych przypadkach). Ww. tynk można przygotować samemu. W tym celu należy połączyć ze sobą (w odpowiednich proporcjach): cement, piasek, wapno oraz wodę. Co więcej, tynk tradycyjny może być wykończony trzecią warstwą (w postaci gładzi lub tynku cienkowarstwowego).

Tynkowanie maszynowe

Tynki maszynowe gipsowe

Źródło obrazka: http://img4.oferia.pl/15effa025665a9dfefbf2c116f19a87f_1000_1000_0_1.jpg

Tynkowanie maszynowe to nowoczesna metoda stosowana w budownictwie. Mechaniczne aplikowanie tynków gipsowych wykorzystuje się najczęściej tam, gdzie pokrywane są bardzo duże powierzchnie (ściany oraz sufity). Pamiętajmy, iż tynkować można każde podłoże (mur, beton, beton komórkowy), nim jednak naniesiemy zaprawę na stosowną powierzchnię, należałoby sprawdzić czy jest ono (podłoże), dostatecznie: trwałe, suche, wolne od tłustych zacieków. W chwili obecnej, tynkowanie ścian oraz sufitów to świetna i trwała metoda wykończeniowa. Na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się tynki gipsowe, zwłaszcza maszynowe. Swoją popularność zawdzięczają szybkiej technologii oraz przyjaznym ludzkiemu zdrowiu cechom gipsu (gips nie wywołuje alergii, tworzy specyficzny mikroklimat).

Tynk maszynowy – gipsowy

Tynk gipsowy (maszynowy) to wysoki standard oraz trwałość. Ponadto, tego rodzaju materiał wykończeniowy tworzy wspaniały klimat w każdym wnętrzu (jest przyjemny w dotyku), reguluje wilgotność przyjmując lub oddając jej nadmiar. Ww. tynk ma szerokie zastosowanie zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrzach. Tynk maszynowy – lekki to produkt łatwy w obróbce, nakładany mechanicznie na różnorodne podłoża.

Tynki gipsowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria tynków maszynowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany