Tynkowanie ścian

Tynkowanie ścian

Tynkowanie ścian należy do prac wykończeniowych. Jest to czynność wymagająca doświadczenia oraz znajomości techniki. Nie mając praktyki oraz cierpliwości (to również istotna kwestia), warto w tym celu zatrudnić wykwalifikowanego tynkarza. Tynkowanie domu możemy rozpocząć nie wcześniej jak po 2 – 3 miesiącach od zakończenia budowy wymarzonego „gniazdka”. Tynkowanie sufitu – to pierwszy punk na naszej liście. W dalszej kolejności możemy przystąpić do reszty prac wykończeniowych (tynkowanie ścian, tynkowanie komina). Pamiętajmy, że podłoże pod tynk winno być: spoiste, suche, niezbyt chłonne oraz nie pylące.

Tynkowanie maszynowe

Tynkowanie maszynowe

Źródło obrazka: http://v011o.popscreen.com/eGJmYzI1MTI=_o_plastering-machine-quattro.jpg

Tynkowanie maszynowe to innowacyjne rozwiązanie w branży budowlanej. Tego rodzaju materiał wykończeniowy świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach, ponadto, cechuje go szybkość i łatwość w wykonaniu oraz możliwość tynkowania w każdych warunkach i w każdym pomieszczeniu.
Tynkowanie maszynowe to spora inwestycja. Decydując się na taką formę elewacji, warto poszukać interesującej okazji. Cena za m2: robocizna: cena waha się od 13 – 15 złotych za metr kwadratowy; cena z materiałem: cena waha się od 20 – 26 złotych za metr kwadratowy.

Tynki tradycyjne

Tynki tradycyjne to tynki dwu- oraz trójwarstwowe, wykonywane z zapraw cementowych, cementowo – wapiennych lub wapiennych. Bez przeszkód można przygotować je na placu budowy, uprzednio mieszając ze sobą (w odpowiednich proporcjach): cement, piasek, wapno oraz wodę. Tradycyjne tynki cementowo – wapienne używane są w pomieszczeniach jako samodzielne wykończenie ściany, tudzież jako podkład pod warstwę wykończeniową.

Tynkowanie agregatem

Ostatnimi czasy, tynkowanie agregatem stało się nieodłącznym elementem prac wykończeniowych. Przy pomocy agregatu tynkarskiego, możemy aplikować zarówno tradycyjne tynki cementowo – wapienne, jak i tynki gipsowe. Maszynowe nakładanie tynków stanowi metodę o wiele bardziej skuteczną od manualnej (to ogromna oszczędność czasu oraz materiału).

Tynkowanie ścian zewnętrznych

Tynkowanie ścian zewnętrznych wykonuje się zazwyczaj po wszelkich mokrych robotach wewnętrznych (po wyschnięciu tynków wewnętrznych na ścianach i sufitach, po wykonaniu wylewek podłogowych). Tego rodzaju prac nie należy realizować wcześniej niż po pół roku od ukończenia dachu.

Tynkowanie maszynowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria tynków maszynowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany