Środek do dezynfekcji rąk

Jak wybrać dobry środek do dezynfekcji rąk?

Dezynfekcja rąk to ważny element dbania o codzienną higienę. Wybierając odpowiedni środek, skutecznie zabezpieczysz się przed bakteriami, wirusami i innymi groźnymi drobnoustrojami. Ręce warto dezynfekować nie tylko po wizycie w przychodni, ale także, gdy wchodzisz do sklepu, wracasz do domu lub masz kontakt z małymi dziećmi. Jak wybrać skuteczny preparat?

dezynfekcja rak

Środki do dezynfekcji rąk łatwo mogą wysuszyć Twoją skórę. Wówczas na jej powierzchni pojawią się pęknięcia, podrażnienia i zaczerwienienia. Dlatego przed zamówieniem konkretnego preparatu, trzeba dokładnie sprawdzić jego skład. Dobry płyn do dezynfekcji powinien zawierać alkohol, glicerynę, betainę i pantenol. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jak często należy dezynfekować ręce?

W ostatnim czasie wiele osób miało okazję przekonać się, jak ważne dla ludzkiego zdrowia jest regularne i poprawne dezynfekowanie rąk. W ten sposób każdy człowiek może znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnych wirusów i bakterii. Czy wiesz, jak często powinieneś to robić? Dezynfekowanie rąk może prowadzić do ich nadmiernego wysuszenia. Dlatego ten środek ochronny warto stosować tylko w uzasadnionych przypadkach, do których zalicza się kontakt z:

  • osobą chorą,
  • przedmiotami, których dotykała osoba chora,
  • klamkami, poręczami i przyciskami, które znajdują się w miejscach publicznych,
  • powierzchniami w gabinetach lekarskich i szpitalach.

Dezynfekcję rąk należy również wykonać po wizycie w publicznej toalecie oraz, gdy korzystasz z publicznych środków transportu.

Co powinien zawierać dobry środek do dezynfekcji?

Płyny do dezynfekcji mogą się znacząco różnić między sobą składem. Wybrany produkt powinien skutecznie zabijać zarazki i chronić naskórek przed podrażnieniami. Minimalna zawartość alkoholu w płynach do dezynfekcji rąk wynosi 60%. Dodatkowo taki preparat powinien mieć w swoim składzie również substancje łagodzące takie jak gliceryna, betaina i pantenol. 

Jeśli często musisz używać tego typu produktów, to wybierz środki czystości z dodatkiem aloesu, witaminy A, E i F. Wspomniane składniki znajdziesz w specjalnych żelach do dezynfekcji rąk. Dzięki nim Twoja skóra stanie się odpowiednio nawilżona, a dłonie będą wyglądały na zdrowe i zadbane.

Środek do dezynfekcji rąk bez spłukiwania – dlaczego warto?

Dobry preparat do dezynfekcji rąk powinien był łatwy w użytku i musi też zapewnić Ci uczucie długotrwałej świeżości. Środek do dezynfekcji rąk bez spłukiwania to idealne rozwiązanie dla osób, które w ciągu dnia są bardzo aktywne i odwiedzają wiele miejsce. Opakowanie z żelem możesz schować do torebki lub trzymać w aucie. Już niewielka ilość tego preparatu wystarczy, aby pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów. Jednak pamiętaj, że płynu nie wolno spłukiwać, ponieważ woda rozcieńczy żel i osłabi jego działanie.

Szukając idealnego środka do dezynfekcji rąk, zwróć również uwagę na oznaczenia znajdujące się na etykiecie. Dobry preparat powinien zostać zarejestrowany jako produkt biobójczy. Wówczas zyskasz pewność, że Twoje dłonie będą właściwie chronione przed drobnoustrojami.

Środek do dezynfekcji rąk
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany