Ziemia dla roślin ogrodowych

Ogród – idealne miejsce dla Twoich roślin

Ogród to miejsce wypoczynku, relaksu i spotkań z rodziną. Istotne jest zatem, aby odpowiednio go urządzić. Obok typowych, sztampowych elementów wyposażenia zieleńca (takich jak: ławy, leżaki, fotele czy altany), kluczową rolę odgrywają także rośliny – stanowiące clou całego ogrodu! Już dziś zatroszcz się o kondycję róż, sosen i jabłoni, dostarczając im odpowiednich składników pokarmowych.

Rodzaje podłoży spotykane w centrach handlowych

1). Ziemia uniwersalna (czyli mieszanka torfu niskiego i wysokiego, piasku, gliny, a także nawozów mineralnych) – stosowana do pielęgnacji roślin doniczkowych (w domu) oraz uprawy kwiatów/roślin dekoracyjnych w ogrodzie. UWAGA: produkt nie nadaje się do roślin kwasolubnych.
2). Ziemia kwiatowa – idealna do roślin balkonowych oraz ogrodowych (podłoże dla roślin wzbogacone jest w składniki odżywcze, azot, potas oraz fosfor).
3). Ziemia do róż (czyli gotowa mieszanka torfu, humusu, kompostu i wieloskładnikowego nawozu).
4). Ziemia do azali, rododendronów oraz borówki.
5). Ziemia do pelargonii oraz pozostałych roślin balkonowych.
6). Ziemia do paproci.
7). Ziemia do wysiewu nasion oraz rozsad.
8). Ziemia do storczyków.
9). Ziemia do palm i jukk.
10). Ziemia do cytrusów.

Ziemia dla roślin

Źródło obrazka: http://previews.123rf.com/images/alexraths/alexraths1409/alexraths140900052/31600639-Farmer-planting-young-seedlings-of-lettuce-salad-in-the-vegetable-garden-Stock-Photo.jpg

Jaka ziemia nadaje się do kwiatów ogrodowych? Najlepszym rozwiązaniem, w przypadku kwiatów ogrodowych, jest sadzenie ich w ziemi, w której rosną rośliny macierzyste.

Ziemia do roślin iglastych

Rośliny iglaste (popularnie zwane iglakami) doskonale prezentują się przez okrągły rok. Warto jednak wiedzieć, że iglaki są drzewkami wymagającymi gleby bogatej w humus. Ziemia dla roślin iglastych nie może być również zbyt kwaśna.

„Drogo…cenna” ziemia – czyli jak wiele zapłacimy za podłoże dla roślin?

KILKA CEN DLA ZAINTERESOWANYCH:

– Najwyższej jakości podłoże uniwersalne – kwiatowe, przeznaczone do sadzenia (oraz przesadzania) różnych gatunków roślin – w ogrodzie, na tarasie lub balkonie (opakowanie zawiera 10 litrów podłoża) – cena: 16.90 PLN.
– Ziemia do róż, czyli – mieszanka torfów wysokich i niskich oraz kory sosnowej (opakowanie zawiera 20 litrów podłoża) – cena: 9.40 PLN.

UWAGA: Cennik podany w artykule nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i służy jedynie celom poglądowym!  

Ziemia dla roślin
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria uprawy i hodowli roślin

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany