Więźba ze stali

Zastosowanie więźby stalowej

Więźbę dachową wykonuje się nie tylko z drewna, ale też ze stali. Konstrukcja stalowa sprawdzi się doskonale przy przebudowie domu, gdy planujemy na przykład z dachu płaskiego zrobić skośny Wykorzystuje się ją również przy wznoszeniu wież, masztów, balustrad i niekiedy więźb dachowym. Ich atutem jest przede wszystkim solidność i wielowiekowość. Więźba wykonana ze stali ma niewielką wagę – od 3 do 6kg/m.

Ponadczasowa estetyka więźby ze stali

Więźba dachowa stalowa

Źródło obrazka: http://www.logsdoninc.com/wp-content/uploads/2012/10/13.jpg

Więźba ze stali jest wyznacznikiem wolności w doborze kształtu, koloru i wyglądu. Świetnie dopasowuje się do każdego środowiska i współgra ze wszystkimi stylami w architekturze – od tradycyjnych po te najbardziej awangardowe. Możemy wybierać spośród wyrobów stalowych prostych, giętych, falistych lub płaskich. Dach wykonany ze stali pełni funkcję ochronną. Może również posiadać kompletne systemy termicznych bądź fotoelektrycznych paneli słonecznych stosowanych przy pozyskiwaniu energii.

Zalety stalowych pokryć dachowych

Obok walorów estetycznych stalowe pokrycia dachowe wyróżniają się następującymi parametrami technicznymi: trwałością, wodoszczelnością, wytrzymałością mechaniczną, kondensacją pary wodnej, odpornością na ogień, a także komfortem termicznym i akustycznym. Współczesny rynek oferuje nam szeroki i zróżnicowany wybór więźb ze stali: pokrycia ze stojącym rąbkiem, płytki z listwą, panele typu sandwich czy też panele profilowane.. Zaletą stalowych pokryć dachowych jest również ich łatwość w utrzymaniu oraz to, że nadają się do powtórnego wykorzystania. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż powłoki dachowe wykonane ze stali są inwestycją na długie lata.

Rodzaje pokryć dachowych ze stali

Wśród stalowych pokryć dachowych wyróżniamy: profilowane pokrycia dachowe, pokrycia z rąbkiem stojącym lub listwą, pokrycia dachowe z deseniem łupkowym bądź dachówkowym, panele typu sandwich i pokrycia z kolektorami słonecznymi. Panele profilowane świetnie sprawdzą się w różnych typach konstrukcji – od budynków mieszkalnych po budynki użyteczności publicznej oraz handlowe. Pokrycia z listwą lub rąbkiem stojącym znajdują zastosowanie zarówno w tradycyjnych, jak i awangardowych rozwiązaniach architektonicznych. Pokrycia dachowe z deseniem łupkowym bądź dachówkowym charakteryzują się szeroką gamą kolorystyczną. Można je wykorzystać zamiast standardowych więźb dachowych. Panele typu sandwich mają wiele zalet: są wodoszczelne, posiadają właściwości izolacyjne, wyróżniają się prostotą oraz szybką i łatwą instalacją. Stalowy dach z kolektorami słonecznymi jest inwestycją w rozsądne pozyskiwanie i użytkowanie energii. Co ważne, stanowi źródło energii odnawialnej, którą można zastosować bezpośrednio w budynku albo przechować z myślą o innym jej wykorzystaniu.

Więźba stalowa
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria więźb dachowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany