Kominek glamour

Kominek glamour – jak powinien wyglądać?

Stylistyka glamour przyciąga spojrzenia i nadaje wnętrzom intrygujący klimat – blichtru, luksusu i piękna. Chętnie stosuje się ją w aranżacji pomieszczeń typowo reprezentacyjnych, które mają tworzyć idealne miejsce do wypoczynku. Z tych samych względów w takich pokojach chętnie ustawia się kominek, wyróżniający się obudową, wpisującą się w całościowy pomysł na wnętrze.

kominek glamour jak powinien wygladac

Czym wyróżniają się kominki glamour? W jakich pomieszczeniach można je wykorzystać? Z jakich materiałów wykonuje się obudowy? O tym napiszemy poniżej.

Styl glamour w modnych wnętrzach – cechy charakterystyczne

Kwintesencją aranżacji glamour są eleganckie i luksusowe rozwiązania, idealnie wpisujące się w przestrzenie wypoczynkowo-reprezentacyjne. Styl stawia na kontrasty. Z jednej strony wykorzystuje bowiem jako trzon ponadczasowy minimalizm, z drugiej uzupełnia go ciężkimi, retro meblami i połyskującymi dekoracjami w stylu minionych epok.

Pomieszczenie glamour nie może się obyć bez mocnych kontrastów barwnych. Bazując na bieli i jasnych beżach, wykorzystuje intensywnie połyskujące chromowane lub pokryte złotą farbą powierzchnie. Uzupełnia się je o detale w soczystych i głębokich kolorach. Co wybrać? Najczęściej kojarzy się z tym nurtem zielenie butelkowe, bordo lub granat.

Na jakie materiały można trafić we wnętrzach glamour? Trudno urządzić przestrzeń w tym stylu bez kamienia i metali. Równie ważną rolę odgrywają tkaniny – grube, połyskujące i mięsiste. Mogą to być aksamitne zasłony, ale też dywany typu shaggy.

Przestrzeń ma być przytulna i klimatyczna, zachowując przy tym dekoracyjność i luksusowość. Co więcej, zdaje się wręcz, że wprowadzenie do takiego wnętrza kominka jest wręcz koniecznością.

Kominek glamour – do jakich pomieszczeń trafia?

Nowoczesne wkłady kominkowe pozwalają na ogrzanie jednego pomieszczenia lub nawet całego domu, jak choćby modele z płaszczem wodnym, dostępne na: TrendKominki.

Gdzie wykorzystać kominek glamour? Stanowi idealne rozwiązanie do efektownego salonu, w którym rodzina lubi spędzać czas bądź dokąd chętnie zaprasza gości. Świetnie sprawdza się także w nastrojowych sypialniach, urządzonych właśnie w tym duchu. Kominek staje się tam jednym z najważniejszych elementów wystroju, a przez to też podstawową dekoracją. Jego wygląd zależy oczywiście od zastosowanego materiału obudowy.

Obudowy kominków glamour – z czego mogą być wykonane?

Wkład kominkowy z zewnątrz wymaga zastosowania obudowy, by można było z niego wygodnie i bezpiecznie korzystać oraz by stworzyć odpowiedni klimat w pomieszczeniu kominkowym. Z jakich materiałów bywają zatem wykonane kominki glamour?

Wiele osób decyduje się na wariant ekonomiczny z metalowym stelażem i płytami kartonowo-gipsowymi z warstwą izolacyjną pod spodem. Taka konstrukcja jest gładka i najczęściej malowana na jednolity kolor – podobnie jak ściany we wnętrzu. Jedynie wokół paleniska układa się okładziny z kamienia lub połyskującego metalu. Innym wariantem jest wykończenie stiukiem weneckim, czyli trwałą i łatwą w formowaniu zaprawą, która fenomenalnie imituje naturalny kamień.

W tym miejscu docieramy do najbardziej szlachetnej obudowy kominkowej. Kominki glamour niejednokrotnie mają wierzchnią warstwę wykonaną z naturalnej okładziny kamiennej, w tym zwłaszcza granitu lub marmuru – o efektownej, ozdobnej powierzchni i pięknym połysku, co idealnie wpisuje się w założenia tego trendu.

Jakie rozwiązanie wybrać? Wszystko zależy od zasobności portfela, a także pomysłu na całościową aranżację. Niekiedy lepiej wybrać proste warianty (zwłaszcza w mniejszych wnętrzach glamour). Na rozbudowane kominki ze stiukami lub kamienną obudową warto postawić w przestronnych salonach bądź sypialniach.

Ponadczasowe aranżacje glamour – podsumowanie

Kominek to przyjemne ciepło i nastrojowy klimat w domowych wnętrzach. Dodają im efektownego charakteru i dekorują. Takie konstrukcje świetnie wpisują się w modny nurt glamour, stawiający na luksus i elegancję – wystarczy tylko wybrać obudowę z odpowiednich materiałów, wykończoną w ciekawy sposób. Dzięki temu każda przestrzeń stanie się jeszcze piękniejsza, a pokój kominkowy przyjaźniejszy dla wszystkich użytkowników.

Kominek glamour
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria wkładów kominkowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany