Kominek na pellet
Dlaczego warto zamontować nowoczesny kominek na pellet?
Spis treści
Ogrzewanie jest jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy i wyposażania domu. W naszym kraju coraz większą popularnością nabierają nowoczesne kominki na pellet i drewno. Dzięki nim można osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa nieruchomości, jak również lepszy komfort niż w przypadku stosowania grzejników elektrycznych. Tego rodzaju kominki mają także inne zalety. Jakie? Oto kilka najważniejszych cech kominków pozwalających na używanie pelletu.
Duża wydajność i łatwa obsługa
Kominki używane w domach dawniej charakteryzowały się niską wydajnością, poza tym zwykle zajmowały dużo miejsca. Dystrybucja ciepła nie była realizowana zbyt dokładnie, co powodowało niedogrzanie części pomieszczeń. Nowoczesny kominek jest stosunkowo lekki i można go zamontować w prawie dowolnym miejscu w domu. Nie wymaga specjalnej zabudowy, choć można to zrobić ze względów estetycznych. Kominek na pellet działa precyzyjnie, dzięki temu cały dom może być ogrzany równomiernie bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ze stratami energii. Poza tym urządzenia tego typu są łatwe w obsłudze i nie generują dużej ilości zabrudzeń.
Automatyczne sterowanie
Kominek na pellet ma uniwersalne zastosowanie i pozwala na używanie różnego rodzaju paliwa, w tym brykietu drzewnego i drewna. Może posiadać system automatycznego sterowania, co znakomicie ułatwia codzienną obsługę. Jest to szczególnie istotne w sytuacji częstego przebywania poza domem. Kominkiem można zarządzać zdalnie, nawet za pomocą sieci bezprzewodowej z dowolnego miejsca. Urządzenia posiadają inteligentne sterowniki, które zapewniają w pełni automatyczną pracę, w tym rozpalanie i opróżnianie paleniska. Duży zbiornik na pellet pozwala na uzupełnianie paliwa tylko raz w miesiącu. Udogodnienia te powodują, że kominek może być obsługiwany przez każdego dorosłego użytkownika domu bez potrzeby nabywania wiedzy i specjalistycznych umiejętności.
Estetyka i ekologiczna praca
Nowoczesne kominki na pellet mają zamkniętą komorę spalania, dlatego można je używać nawet w budynkach z zamontowanym systemem mechanicznego odzysku ciepła. Zużywają około 90% dostarczonego paliwa i nie tworzą dużych ilości spalin. Dzięki temu są to bardzo ekologiczne urządzenia, które nie wpływają negatywne na środowisko naturalne. W praktyce kominek na pellet może być ozdobą domu, który z uwagi na szeroką ofertę w sklepach można łatwo dopasować do charakteru wnętrza i stylu aranżacji pomieszczeń, na przykład, pokoju dziennego.
Niski poziom generowanego hałasu
Warto także zaznaczyć, że działanie kominka na pellet nie musi powodować dużego hałasu. Urządzenie ma wbudowane wentylatory, które są intensywnie używane podczas uruchamiania. Kominek generuje dźwięki na poziomie około 30-40 decybeli, co można porównać do pracy przeciętnej klasy lodówki zamontowanej w kuchni. Aby ograniczyć hałas, dobrym rozwiązaniem jest montaż urządzenia w pomieszczeniu rzadko wykorzystywanym przez domowników. Dzięki temu praca urządzenia będzie praktycznie niezauważalna dla ludzkiego ucha.
Rozbudowana oferta rynkowa
Wiele ciekawych rozwiązań można znaleźć w ofercie firmy https://iwonapellets.pl/. Dostępne są tu modele z klasą energetyczną A++, pobierające znikomą ilość energii elektrycznej, które dodatkowo mogą pracować w trybie awaryjnym przy czasowym braku dostawy prądu. Są bezpieczne w użyciu i można je wyposażyć w podwójne lub potrójne szyby, dzięki którym kominek może stać się stałym elementem niemal każdego pomieszczenia w domu. Dlatego zakup tego rodzaju urządzenia powinien być w planach każdego właściciela domu, któremu zależy na zachowaniu wysokiego komfortu eksploatacji budynku.