Wykładzina antypoślizgowa

Rodzaje wykładzin

Rodzaje wykładzin podłogowych są różnorodne. Mogą to być wykładziny antypoślizgowe, dywanowe, antystatyczne, korkowe. Nawet najbardziej wymagający klient może być pewny, że znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wykładziny dywanowe wełniane

Rodzaje wykładzin

Źródło obrazka: http://www.burmatex.co.uk/Static/Images/Uploads/contentimages/imagelibrary/boltoncollegelateralzipcode_lg.jpg

Wykładziny dywanowe wełniane ocieplą wnętrze i wyciszą je. Jest to jeden z droższych rodzajów wykładzin, ale znakomicie sprawdza się w sypialni i pokoju dziecięcym.

Wykładzina antypoślizgowa

Wykładzina antypoślizgowa to wykładzina optymalna, podnosząca komfort mieszkania w każdym wnętrzu, pozwalająca zadbać o bezpieczeństwo. Taka wykładzina znakomicie sprawdzi się w korytarzach mieszkania, w szkole i biurze, ponieważ w tych miejscach często zdarzają się różnorodne wypadki. Należy zatem skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa.

Wykładziny dywanowe shaggy

Wykładziny dywanowe shaggy są przytulne jak owcze runo i gęsta sierść psa czy kota. Kto raz z nich korzystał, ten nie będzie chciał mieć żadnych innych. Pozwalają one spokojnie chodzić po długich korytarzach i ozdobią każdą sypialnię. Metr kwadratowy takiej wykładziny o szerokości 300 lub 400 centymetrów kosztuje około 70 złotych. Dlatego też warto zadbać o własną wygodę i zdecydować się na zakup wykładziny dywanowej shaggy. Wysoką cenę zrekompensuje wysoka jakość.

Wykładzina korkowa

Posadzki można wykonać z wykładziny korkowej. Korek jest materiałem bardzo ekologicznym, bo produkowanym ze ścinków, a zatem nie trzeba ścinać drzew, aby stworzyć wykładzinę podłogową korkową. Korek jest lżejszy od wody, nie przepuszcza wilgoci, amortyzuje drgania i sprawia, że pokoje są wyciszone. Korek nie nasiąka wodą, nie pali się dobrze, co jest ogromną zaletą, nie przyciąga kurzu, a to ma kapitalne znaczenie dla alergików. Wykładziny korkowe są trwałe i łatwe w montażu, nawet laik samodzielnie położy taką wykładzinę korkową we własnym domu lub biurze.

Podsumowanie

Obfitość materiałów służących wykończeniu podłóg jest w Polsce coraz większa. Dlatego klienci są czasem zdezorientowani i nie mają pojęcia jaki materiał wybrać. Zawsze warto kupić wykładzinę antystatyczną oraz taką, która nie absorbuje kurzu i służy długie lata. Zatem zachęcamy do dokładnej analizy walorów każdej wykładziny, a wówczas zadowolenie z zakupu najbardziej odpowiedniego produktu będzie gwarantowane.

Rodzaje wykładzin podłogowych
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria wykładzin dywanowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany