Żaluzje łazienkowe

Żaluzje aluminiowe do łazienki – dlaczego to najlepsza opcja?

Wybór odpowiedniej dekoracji okna do łazienki może być nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku innych pomieszczeń. Istnieją jednak rozwiązania, którym niestraszne wilgotne warunki i spore wahania temperatur – żaluzje aluminiowe. Przekonaj się sam.

Chociaż wielu z nas ma słabość do żaluzji z prawdziwego drewna, są sytuacje, w których żaluzje aluminiowe są lepsze z praktycznego punktu widzenia. Są one bardzo odporne na zużycie, co oznacza, że będą wyglądać wspaniale przez długi czas. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o żaluzjach w łazience.

image

Aranżacja z poziomymi żaluzjami aluminiowymi

Odporne na wilgoć, pleśń i zmiany temperatur – żaluzje aluminiowe

Panująca w łazience wilgoć mocno zawęża wybór dekoracji okien. Istnieje poza tym spora szansa, że to, co umieściliśmy w oknie, może się zamoczyć, np. gdy okno znajduje się bardzo blisko wanny czy prysznica lub gdy twoje dzieciaki urządzają podczas kąpieli istne wodne szaleństwa. Co więcej, ciężko mówić o rozsądnej temperaturze w tym pomieszczeniu: podczas kąpieli jest ciepło i duszno, innym razem może być chłodno – np. wietrząc pomieszczenie zimą. Osiadająca wszędzie para wodna, jeśli nie zostanie dokładnie osuszona, na niektórych powierzchniach może sprzyjać namnażaniu pleśni i grzybów.

Wszystko to może mieć wpływ na żywotność i wygląd żaluzji czy rolety. Aluminiowe wewnętrzne żaluzje okazują się w tym przypadku najkorzystniejsze, ponieważ materiał ten jest odporny na wodę i rdzę, dzięki czemu pozostaną piękne i lśniące przez długi czas.

Czym się wyróżniają żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe to idealna opcja do łazienki, ponieważ zapewniają całkowitą prywatność, gdy tego potrzebujesz. Możesz też swobodnie decydować o ilości wpuszczanego światła, kręcąc mechanizmem w dowolnym kierunku lub podnosząc żaluzję całkowicie do góry. Subtelnie wpadające do łazienki światło może stworzyć atmosferę niczym w prawdziwym spa.

Ponadto paleta kolorów żaluzji aluminiowych jest wyjątkowo bogata. Niektóre firmy oferują nawet wzornik za symboliczną kwotę, aby mieć pewność, że efekt będzie odpowiadał twoim wyobrażeniom np. Clicky.pl. Najpopularniejszą opcją do łazienki są delikatne beże lub neutralne żaluzje aluminiowe szare, choć w nowoczesnych aranżacjach można spotkać się z nieco odważniejszymi wyborami, np. w przypadku aranżacji loftowych. Czarne żaluzje aluminiowe sprawdzą się w tej sytuacji znakomicie.

Jak czyścić żaluzje aluminiowe?

Czyszczenie poziomych żaluzji jest o wiele łatwiejsze, niż myślisz. Najlepszym sposobem na utrzymanie ich w czystości jest użycie miotełki do kurzu i omiatanie ich na sucho raz w tygodniu. Jeśli są one szczególnie brudne, warto użyć kombinacji delikatnego mydła lub płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Pamiętaj, by po oczyszczeniu żaluzji na mokro oraz każdorazowo po kąpieli ustawić lamele w pozycji umożliwiającej swobodny przepływ powietrza.

image 1

Żaluzje aluminiowe są łatwe w utrzymywaniu czystości

Żaluzje aluminiowe – podsumowanie

Aluminiowe żaluzje to doskonały wybór do łazienek, ponieważ nigdy nie wychodzą z mody i są łatwe w utrzymaniu czystości. Są wodoodporne i można je bez obaw wycierać wilgotną szmatką, nie wyrządzając przy tym żadnych szkód. Są ponadto dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń. Ich listwy można przechylać w dowolnym kierunku, aby zapewniać odpowiedni poziom prywatności bez całkowitego blokowania świata zewnętrznego. W dodatku jest jeszcze coś, co może skłonić do wyboru żaluzji aluminiowej – cena. W porównaniu do innych rozwiązań jest to zatem wyjątkowo korzystna opcja.

Żaluzje aluminiowe do łazienki
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria żaluzji

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany