Jarzeniówka
Co należy wiedzieć o żarówkach jarzeniowych?
Spis treści
Żarówki jarzeniowe (podobnie jak żarówki energooszczędne) generują białą poświatę – dla niektórych nieprzyjemną, dla innych – do zaakceptowania. Ważnym zauważenia jest fakt, że urządzenia bardzo dobrze doświetlają pomieszczenia – dzięki silnemu strumieniowi światła, a także generują duże oszczędności.
PRZEZNACZENIE
Żarówki tej klasy wykorzystywane są zarówno w domach oraz mieszkaniach prywatnych, jak i w biurach czy gabinetach.
3 najważniejsze zalety żarówek jarzeniowych
1). DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII W PORÓWNANIU DO TRADYCYJNYCH ŻARÓWEK (PRZYKŁAD: żarówka jarzeniowa o mocy: 15 W świeci na poziomie żarówki 60 W).
2). MOCNY STRUMIEŃ ŚWIATŁA (diody są bardzo odporne na przepalenie).
3). ATRAKCYJNE CENY.
Wady żarówek jarzeniowych
Podstawową wadą żarówek jarzeniowych jest fakt, że w znacznym stopniu męczą wzrok – silny, zimny strumień światła (generowany przez urządzenia) bardzo wysusza oczy. Należy również zauważyć, że żarówki jarzeniowe emitują światło o nienaturalnej barwie, a ich żywotność jest stosunkowo krótka (czas świecenia został obliczony na około 6 000 godzin).
UWAGA: żarówka, której czas świecenia został obliczony na ok. 6 000 godzin, już po 4 500 godzin zacznie świecić dużo słabiej.
Ceny żarówek jarzeniowych
– Energooszczędna świetlówka LED – jarzeniówka (moc poboru prądu: 18 W) – cena brutto za sztukę: 26.00 PLN.
– Świetlówka LED TUBA (jarzeniówka) – wykonana z nietłukącego się tworzywa (UWAGA: świetlówkę stosuje się w lampach bez układów zapłonowych) – cena za sztukę: 13.50 PLN.
TO WAŻNE: Ceny podane na stronie internetowej nie stanowią oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu skontaktuj się ze sprzedawcą.