Żarówka energooszczędna

Żarówki energooszczędne – co je charakteryzuje?

Żarówki energooszczędne (zwane również świetlówkami) to jedno z najczęściej stosowanych źródeł światła. Jak są zbudowane? Przede wszystkim z korpusów, a także szklanych rurek – formowanych w różne kształty. Świetlówki energooszczędne mają bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Warto o tym pamiętać!

Rodzaje żarówek energooszczędnych

1). Świetlówki kompaktowe – do kupienia w rozmaitych kształtach i rozmiarach. UWAGA: przy odpowiednim (prawidłowym) użytkowaniu, świetlówki mogą działać nawet przez dziesięć lat.

2). Światło LED (żarówki LED) – charakteryzujące się długą żywotnością. Oświetlenie LED jest wysoce energooszczędne.

3). Żarówki halogenowe – dostępne w wielu ciekawych wersjach (bardzo żywotne). Ich wadą jest natomiast fakt, że dosyć mocno się nagrzewają.

Za i przeciw żarówkom energooszczędnym

Zarowki Energooszczedne

Źródło obrazka: http://www.saga.co.uk/contentlibrary/saga/publishing/verticals/money/spending/deals/energy-saving-lightbulbs-shutterstock_98818958.jpg

Żarówki energooszczędne są urządzeniami, które przyczyniają się do mniejszego zużycia energii elektrycznej – nawet o 80 proc. Lampy żarowe tej klasy cechują się długą żywotnością (pod warunkiem, że są odpowiednio użytkowane), a także różnorodnością kształtów i rozmiarów. Ich dodatkowym atutem są niewygórowane ceny.

WADY ŚWIETLÓWEK ENERGOOSZCZĘDNYCH

Jak zostało już wspomniane, żarówki energooszczędne przyczyniają się do mniejszego zużycia energii elektrycznej. Należy jednak pamiętać, że nie wolno ustawicznie (co chwilę) włączać i wyłączać światła. POWÓD: tego rodzaju lampy żarowe pobierają największą ilość energii właśnie w trakcie ich uruchamiania. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że zużytej żarówki nie można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci. Co trzeba z nią zrobić? Należy umieścić ją w specjalnie wyznaczonym do tego punkcie (miejscu). Dodajmy również, że niestosowanie się do nakazu może skutkować sankcjami karnymi.

Ceny żarówek energooszczędnych

W poniższej tabelce znajdą Państwo najbardziej aktualne oferty cenowe:

– Żarówka energooszczędna marki Philips (średnia żywotność: 6 000 h) – cena: 12.73 zł z VAT.
– Żarówka energooszczędna typu LED – w odcieniu ciepłej bieli (moc: 6 Watt) – cena z VAT: 47.00 zł.

DOBRZE WIEDZIEĆ: Cennik podany w tabelce nie stanowi oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Żarówki energooszczędne
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria żarówek

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany