Żarówka led

Żarówki LED – co warto o nich wiedzieć?

Żarówki typu LED stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła. Są uniwersalne, mniej się nagrzewają, a dodatkowo – nie przepalają się tak, jak zwykłe żarówki. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest tzw. żarówka E27 – na dużym gwincie. Tego typu lampę żarową stosuje się w większości gospodarstw domowych. Dodajmy również, że obok E27, znajdą Państwo także żarówkę E14 – na tzw. małym gwincie.

Pozostałe rodzaje gwintów:

– GU10,
– G9,
– MR16,
– G4,
– AR111.

Jeśli potrzebują Państwo żarówki do pracy (np. przed komputerem), zachęcamy do wyboru barwy dziennej bądź neutralnej. Do domu (mieszkania) proponujemy barwę białą, ciepłą – wprowadzającą domowników w przyjemny nastrój. Oświetlenie LED korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, a także pozwala wykreować niebanalną aranżację w mieszkaniu.

Zalety oświetlenia typu LED

Zarowki Led

Źródło obrazka: http://media.npr.org/assets/img/2014/02/18/istock_000032773152medium_slide-96511acbe30d79d667719940deb87edbc04928e1-s900-c85.jpg

Żarówki LED to doskonały sposób na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Czy wiedziałeś, że lampy żarowe typu LED zużywają do 80 – 90% energii mniej niż tradycyjne żarówki? Tak, żarówki LED są żarówkami energooszczędnymi, zapewniającymi lokatorom ciepłe światło oraz spokojną głowę.

Istotnym zauważenia jest również fakt, że oświetlenie LED jest bardziej wytrzymałe (w porównaniu do tradycyjnych żarówek), a także bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne – żarówka typu LED nie zawiera rtęci oraz nie emituje szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV czy IR. Reasumując, żarówki typu LED są najbardziej ekologicznym źródłem światła dostępnym na współczesnym rynku.

Nie tylko do domu

Jak zostało już wspomniane, żarówki typu LED doskonale sprawdzają się w domach i mieszkaniach (ogółem: w gospodarstwach domowych). Warto jednak wspomnieć, że oświetlenie LED stosuje się także w kościołach, sklepach oraz innych lokalach użyteczności publicznej.

Ceny żarówek wykonanych w technologii LED

– Żarówka LED E14 (typ: świeczka z łezką), zbudowana na bazie nowoczesnych diod SMD 2835 – cena brutto za sztukę: 13.90 PLN.
– Żarówka LED E27 (wymiary: 120 mm x 156,5 mm) – cena za sztukę: 38.24 PLN (w tym 23% VAT).
– Żarówka LED E27 BIAŁA, CIEPŁA (wymiary: 73 mm x 258 mm; żywotność: 15 000 godzin) – cena brutto za sztukę: 42.29 PLN.

UWAGA: Podany cennik nie stanowi oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Żarówki led
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria żarówek

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany